Aktuality

Vítejte v MOVING STATION!

Milí návštěvníci, vítejte v MOVING STATION! Vítejte v prostoru pro kulturu, prostoru pro současné umění a vzdělávání, který sídlí v nádherné nádražní budově v Plzni na Jižním Přesměstí. Provozovatelem je Johan, z.ú. a na těchto webových stránkách najdete podrobné informace o programu a našich aktivitách.
Zaměřujeme se především na současné divadlo, tanec a mezioborové umělecké experimenty. Potkáte se zde také s výtvarným uměním, filmovými přehlídkami, hudbou a novým cirkusem. Probíhá tu celá řada kurzů dramatické výchovy a improvizace. A samozřejmě nesmí chybět kavárna. Naše kavárna je otevřená vždy po - pá 10 - 19 hodin a také během událostí na PROGRAMU

Těšíme se na viděnou!

Více...

KAVÁRNA v MOVING STATION - letní otevírací doba

pondělí - pátek 13. - 17. 7. : 12 - 18
sobota - neděle 18. a 19. 7. : zavřeno
pondělí - čtvrtek 20. - 23. 7. : 12 - 18
Těšíme se na vaši návštěvu! ❤️

pátek 24. 7. - neděle 6. 9. : zavřeno
Přejeme vám krásné léto a těšíme se na vidněou zase v září! 
❤️

Více...

Pořádáme letní festival divadla v krajině - BAROKNÍ DECH

Srdečně vás zveme do poutního kostela sv. Barbory u obce Všekary (nedaleko Holýšova), kde ve dnech 28. 7. - 2. 8. 2020 pořádáme site-specific festival divadla obohacený o výstavu, koncerty a tvůrčí dílnu pro děti. Součástí programu bude i nedělní mše svatá. Podrobný program najdete ZDE. Festival Barokní dech pořádají organizace Johan a PaNaMo ve spolupráci s obcí Všekary. Navazujeme na projekt Zaniklé a ohrožené kostely realizovaný Fakultou umění a designu Ladislava Sutnara ve spolupráci s projektem Plzeň 2015. Pracujeme v rámci Letního barokního festivalu Plzeňského kraje a festivalu nového divadla Move in Station. Těšíme se na viděnou!

Více...

Pozvánka na ukázku právě vznikajícího představení The Treatment of Remembering

Tanečnice Sabina Bočková, Johana Pocková a Inga Mikshina jsou právě na tvůrčí rezidenci v Moving Station. Připravují představení The Treatment of Remembering, které bude mít premiéru na podzim v pražském divadle Ponec. Tématem představení je vztah člověka k nepříznivému vývoji stavu životního prostředí. Tuto sobotu, tj. 18. 7. od 18 hodin zvou na ukázku aktuálního tvaru jejich performance. Přijďte se podívat a předat zpětnou vazbu, sdílet dojmy. Jste srdečně zváni! Vstup je volný.

Více...

XVII. FESTIVAL PROART

Festival ProART letos v Plzni ve dnech  9. - 12. 7. nabízí výuku tance, divadla, zpěvu a kreativního psaní.
Lektory budou Gabriela Vermelho – hudba, hlas, Vica Kerekes – herectví, Tereza Boučková - tvůrčí psaní, Martin Dvořák, Jarek Cemerek a Mirka Vitásková – současný tanec, Dominika Černá -
jóga.
Více informací o večerním programu a přihlášky na workshopy najdete na www.proart-festival.cz

Více...

Pohádka Král Karel na Náplavce - NOVÝ TERMÍN 5.7.

Milí přátelé, pohádka Král Karel souboru Toy Machine s dětskou dílničkou, kterou jsme měli odehrát 21.6. v 15:00 pod širým nebem na plzeňské Náplavce na Radbuze, se přesouvá na neděli 5.7. od 15:00 tamtéž.

V návaznosti na zpomalení úředních schvalovacích procesů způsobené jarním výjimečným stavem byli koordinátoři letního programu na plzeňské Náplavce na Radbuze bohužel nuceni přesunout červnový program, včetně naší pohádky, do prázdninových měsíců.

Omlouváme se za případné vzniklé komplikace, děkujeme za pochopení a doufáme že nám zůstanete věrní a na Krále Karla na Náplavku na Radbuze i se svými ratolestmi 5.7. dorazíte.

Více...

Dramacentrum Johan i letos pořádá letní divadelní kurz pro děti

Dramacentrum Johan nabízí DIVADELNÍ KURZ pro děti
a teenagery od 7 do 15 let 
formou příměstského tábora 
v termínu 20.-24. července 2020, od pondělí do pátku,
vždy od 8.00 do 16.00. 
Jeho součástí budou tvořivé hry a cvičení, rozvoj kreativity, hereckých a hráčských dovedností, výtvarno, pohyb, ponoření do příbehu a společná tvorba divadelního představení.
Lektoři: Josef Pekárek a Bohouš Blecha

Více...

PŘESUNUTO: The NELKEN-Line in Plzeň / TANEC PRAHA / happening

4 roční období ve 4 snadných pohybech a jedné choreografické linii – plzeňskou verzi happeningu the NELKEN-line Piny Bausch přesouváme k vůli počasí na páteční odpoledne.

Procesí se uskuteční v rámci festivalu v pátek 12. 6. od 17:30 v centru města (start ve Smetanových sadech - U Branky). 

Každý je vítán, každý se může zapojit. #milujemetanec Zatančíte si s námi?

Více...

Výzva pro všechny - Zveme vás k tanci

The NELKEN-Line

Procesí. Jedna nejznámějších pohybových linií německé tanečnice a choreografky Piny Bausch z díla Nelken. Drobná
a přece výrazná gesta vyprávějí o střídání čtyř ročních období v podání tanečníků postupujících v dlouhé řadě.

Podrobnosti o happeningu najdete ZDE. Jste srdečně zváni!

Více...

Festival TANEC PRAHA letos 3x v Moving Station

I přes současnou náročnou situaci festival TANEC PRAHA tančí dál a ve dnech 8.-26. června zavítá do Plzně. Můžeme se těšit na venkovní zábavný sportovní LEGOrytmus pro celou rodinu či představení Jáma lvová, které bylo vybráno na festival Česká taneční platforma - přehlídku toho nejlepšího z českého pohybového umění a tance. Na programu je také jemná sólová performance Roselyne a doufáme, že budeme moct přivítat také tanečníky ze Slovenska a představení Adrena Axis.

Více...

Žijem! LYRICKÝ KABARET vol.3 živě z Moving Station

Živě podesáté!
Další vysílání společného projektu Studia zamlklých mužů, Moving Station, Pilsen Live a Papírny se uskuteční v úterý 26. května od 20 hodin.

LYRICKÝ KABARET vol. 3 
Trocha poezie ve slovech zvucích i pohybu. Básně, písně, tanec, akrobacie a nově i animace. Poprvé s živým publikem. Vedle diváků streamu uvítáme i prvních 21 diváků přímo v divadelním sále. A můžete to být i vy!
Básně, prózy i eseje Kateřiny Sachrové, Viktorie Rybákové, Heleny Šlesingerové, Grety Thunbergové, Ivo Hucla a Allana Ginsberga. Hudbou doprovodí multiinstrumentalista Marcel Bárta a šansoniérka Olga Pašková. Celým programem vás opět provede náš kabaretiér Otokar Fingulín.

Více...

25. května OTEVÍRÁME

Vážení a milí. Velice se těšíme na setkání! Kavárnu a galerii otevíráme v pondělí 25. května. Výstavní prostory stále zdobí černobílé fotografie Pavla Matouška. Výstava "Jak se říká" je prodloužena do 11. 6., kdy proběhne také její komentovaná prohlídka od 18 hodin. Příprava divadelního programu je v plném proudu a brzy se dozvíte podrobnosti. Můžete se těšit na představení Médeia slavného tria David Prachař - Lucie Trmíková - Jan Nebeský nebo na festival Tanec Praha.

Brzy na viděnou!

Více...

Žijem! VIRUVZDOR REVUE vol.2 živě z Moving Station

Živě poosmé!
Další vysílání společného projektu Studia zamlklých mužů, Pilsen Live, Moving Station a Papírny se uskuteční v úterý 
5. května od 20 hodin z Moving Station.


Druhý díl on-line kulturního magazínu Viruvzdor revue, video časopisu o kultuře a umění Vám opět nabídne inspirativní hosty a informace a tipy z kulturního světa města Plzně, vše za doprovodu živého umění. Chybět nebude ani zábavný kvíz a veselé loutky.

Děkujeme, že žijem a že nás podporujete na donio.cz.

Více...

Žijem! LYRICKÝ KABARET vol.2 živě z Moving Station

Živě pošesté!
Další vysílání společného projektu Studia zamlklých mužů, Pilsen Live, Papírny a Moving Station se uskuteční v neděli 19. dubna od 20 hodin.

LYRICKÝ KABARET vol. 2
Večerem plným čtené, zhudebněné i pohybově ztvárněné prózy a poezie na téma samota Vás opět provede oblíbený kabaretiér Jakub Doubrava alias všudybud Otokar Fingulín. Těšit se můžete na novocirkusový spolek Žongléros Ansámbl, klavírní improvizaci či na samotářského šumavského meteorologa Špoka.

Děkujeme, že žijem.

Více...

Zapojili jsme se do iniciativy NIC 2020

Zapojili jsme se do iniciativy NIC 2020, kterou pořádá společnost GoOut s producentkou Hanou Třeštíkovou. Po celý duben si můžete koupit vstupenky na imaginární Představení o ničem a podpořit tak aktuálně umlčený divadelní provoz Moving Station.
Anebo si vybrat z celé nabídky hned několik oblíbených míst a tvůrců z celé ČR a vytvořit si svou vlastní podpůrnou sadu pro zachování existence vaší potravy pro duši.
Přispívat lze různě velkými částkami od 20 Kč do 5 000 Kč.
Děkujeme!

Více...

Infuze pro Moving Station

Vážení a milí návštěvníci, 

doufáme, že se máte dobře a jarní slunce Vás hladí po duši. 

Tým Moving Station nyní pracuje na reorganizaci programu na budoucí měsíce, připravujeme pořady pro živá vysílání v rámci plzeňské platformy Žijem, chystáme výstavu o 20 letech fungování naší umělecké scény. Nevíme, jak dlouho bude ještě trvat přerušení běžného provozu a starosti nám dělá z toho vyplývající pozastavení příjmů z naší činnosti. 
Toužíme Vám i  nadále nabízet setkání se světem odvážné imaginace, krásy a svobody. Proto jsme se rozhodli vytvořit kampaň v programu HITHIT ANTIVIR a nabídnout Vám tak naše služby v předprodeji. Najdete jej ZDE.

Více...

Žijem! VIRUVZDOR REVUE vol.1 živě z Moving Station

Živě počtvrté!
Další vysílání společného projektu čtyř subjektů. Studio zamlklých mužů, Pilsen Live, Moving Station a Papírna se uskuteční ve středu 8. dubna od 19 hodin a nese název:
VIRUVZDOR REVUE vol.1.

Štafetu tuto středu přebírá opět Moving Station a můžeme se těšit na novinku - spouštíme on-line kulturní magazín, zvukový časopis o kultuře a umění. Nabídneme Vám inspirativní hosty, informace a tipy z kulturního světa města Plzně za doprovodu živého umění. Chybět nebude ani zábavný kvíz či praktické ukázky tréninku tvořivosti.

Děkujeme, že žijem.

Více...

Žijem! LYRICKÝ KABARET vol.1 živě z Moving Station

Lyrický kabaret vol.1, ve středu 1. dubna od 19 h. Zveme Vás ke sledování druhého vysílání společného projektu Žijem = Studio zamlklých mužů, Pilsen Live, Moving Station, Papírna.
Facebook, Instagram, web, sbírka na Donio / #kulturažije.
 

Poezie je nezkrotná charismatická dáma. Kdy jindy mít čas na poezii, než právě dnes? Rouška není pro básníka náhubek, slova umí zazpívat, vstoupit do nitra duše. Cestami rozlehlého labyrintu poezie nás živě a radostně v Moving Station provede Jakub Doubrava v postavě Všudybuda - Otokara Fingulína.

Lyrický kabaret otevře prostor pro čtení, tanec, loutky a zpěv.

Více...

Proud plzeňské kultury do vašich domovů

Žijem! Volají čtyři subjekty, které se spojily v jedno hnutí a přetavují své zkušenosti v reálný projekt. Chceme upozornit na odvětví, které má důležité místo v živote každého Plzeňáka. Chtěli bychom vám ukázat svět dosud spíše skrývaný. Chceme vyjít mezi vás a sdílet naše myšlenky s vámi všemi.

Žijem! Pod tímto titulem připravujeme živé přenosy z dočasně ztichlých prostor Moving Station a Papírny. Těšíme se, že vám nabídneme z jihého pohledu místa, kde pro vás ve standardní době připravujeme různé kulturní a polečenský vyžití. 

www.zijem.live  @zijem.live   #zijemlive

Více...

PŘERUŠUJEME PROVOZ

Vážení a milí návštěvníci,

s účinností od 13. března od 6:00 vláda zakazuje divadelní, hudební, filmová a další umělecká představení, sportovní, kulturní, náboženské, spolkové, taneční, tradiční a jim podobně akce a jiná shromáždění, výstavy, slavnosti, poutě, přehlídky, ochutnávky, trhy, a veletrhy, vzdělávací akce, a to jak veřejné, tak soukromé, s účastí přesahující ve stejný čas 30 osob, a to do odvolání tohoto mimořádného opatření.

V návaznosti na toto vládní nařízení jsou zrušené či odložené všechny události v programu Moving Station, přerušen je také provoz kavárny Moving Station a kurzy Dramacentra Johan.

O dalších případných opatřeních a aktualitách Vás budeme informovat.

Slunce v duši a pevné zdraví všem! ❤️

Zachovejte nám přízeň. Těšíme se na viděnou.

Více...

MÁME OTEVŘENO

Vážení a milí návštěvníci,

rádi bychom Vás informovali, že prostor Moving Station zůstává otevřený.

Události, které jsou v návaznosti na nařízení vlády zrušené či odložené na neurčito, jsou následující:

11. 3. - Caravana de Mujeres
18. 3. - Vizuální smog v Plzni - prezentace manuálů
20. - 22. 3. - AimtecHackathon 2020
23. - 28. 3. - Jeden svět Plzeň
29. 3. - Nedělní pohádkový expres.

O dalších případných opatřeních Vás budeme informovat.

Slunce v duši a pevné zdraví všem! ❤️

Na viděnou se těší tým centra Johan, provozovatele Moving Station.

Více...

Po tvých hrobech šlapu 10. 3. ZRUŠENO!

Vážení návštěvníci, 

omlouváme se za zrušení představení Po tvých hrobech šlapu v úterý 10. března. Důvodem je preventivní karanténa nařízená Ministerstvem zdravotnictví, která se týká jednoho z účinkujících herců v tomto představení. 

Děkujeme za pochopení a srdečně zveme na derniéru představení, která se uskuteční 28. dubna od 19 hodin. 

Více...

Oceňovaný spolek Jedl na programu Moving Station

9. března k nám zavítá Spolek Jedl a jeho inscenace Pustina, která v roce 2019 získala Cenu Divadelních novin v kategorii Alternativní divadlo. Scénická báseň režiséra Jana Nebeského, propojující náročný text anglického nobelisty T. S. Eliota, fyzickou akci, hudbu a výtvarné působení v provedení špičkových českých umělců: herců Lucie Trmíkové a Petra Jeništy, hudebníka Martina Dohnala, kontratenoristy Jana Mikuška a tanečníků 420 People Lukáše Nastišina a Filipa Staňka v choreografii Václava Kuneše.

Více...

Příběh jednoho hřbitova a mnoha dalších souvislostí

Po tvých hrobech šlapu. Dokumentární inscenace přímo z produkční dílny Moving Station, v režii Jakuba Čermáka, inspirovaná kauzou prostějovského židovského hřbitova, jehož pietní připomínku odmítá místní obyvatelstvo. Představení pracuje s "českou lidovou slovesností", na tvrdo servíruje fakta a kombinuje je s ironií a nadsázkou. Dialogy čerpají z mediálních prohlášení protějovských politiků, anonymních dopisů, komentářů na sociálních sítích i z aktuálních statistických dat o pohřbívání v ČR. Poslední dvě plzeňské reprízy můžete vidět 10. března a 28. dubna.

Více...

SVOBODA? Nový cirkus potkává slam poetry

Nenechte si ujít jedinečný večer, kde se propojí dva světy. Jeden k nám mluví tělem, druhý používá slova, ale oba hledají svobodu. V pondělí 17. února uvedeme představení stvořené k výročí Sametové revoluce. Svoboda vyjádřená pohybem i nehybností, slovem i mlčky. Netradiční spojení nového cirkusu a slam poezie – příležitost jak zažít emoce zrození Svobody. 
Představení Žongléros Ansámbl ve spojení s poezií Dr. Filipitche, Anatola Svahilce a Tukana kombinuje nový cirkus, fyzické divadlo a mluvené slovo.
více informací a vstupenky 
fb událost

Více...

Přehlídky amatérské divadelní tvorby 2020 - přihlášky otevřeny

Vážení a milí přátelé divadla, literatury, poezie a uměleckého přednesu, i letos pro vás centrum Johan připravuje městské, oblastní a krajské postupové přehlídky amatérského divadla v těchto oborech: umělecký přednes, divadlo poezie a pohybové divadlo, loutkové divadlo, studentské a experimentující divadlo, dětské divadlo. Dlouhodobě se tak snažíme vytvářet inspirativní a otevřený prostor pro prezentaci tvůrčí práce lidí všech věkových kategorií a přetvářet přehlídky z pasivního uživatelství k odpovědné spolupráci a sdílení. Propozice, termíny, přihlášky a další podrobnosti najdete ZDE.

Více...

Ufftenživot: WORDS OF APOLOGY - činohra, esej, taneční rej Jiřího Šimka

Ufftenživot. Jak najít sám sebe ve světě, který nechce, abychom se soustředili? 
Touto otázkou se zabývá Jiří Šimek v novém představení Words of Apology, které uvedeme v Moving Station ve čtvrtek 13. února od 19 hodin.
"Tanečník Jiřík promlouvá v díle Words of Apology o společnosti, o sobě, o ranním čaji z Dálného východu, turismu nebo ovesném cappuccinu. Je naléhavý a přímý. Dotkne se mnoha témat, jako je globalizace, média, anonymita, individualismus, všeobecná skepse a ztráta osobní zodpovědnosti." Taneční aktuality

Více...

Dora Sulženko Hoštová: PROGRES - (nejen) taneční představení

Máme velkou radost, že 4. února do Moving Station zavítá Dora Sulženko Hoštová se svým skvělým týmem a uvede představení PROGRES, které navazuje na úspěšnou inscenaci PROCES, již jste u nás mohli před časem také vidět.
Na scéně tentokrát nebudou jen tanečníci, ale další profesionálové tvz. performing arts. Špičkoví interpreti, kteří jsou si jistí v řemesle současného tance, pantomimy, nového cirkusu a divadla, poodhalují svoje tvůrčí tápání a otevírají tak divákům cestu k vzájemnému naladění se na stejnou vlnu. Hudbu k představení navrhla a na místě živě mixuje (mimo jiné ze starých autiokazet) Johana Ožvold.

Více...

Hledáme nového kolegu / kolegyni

Moving Station hledá nového kolegu / kolegyni na pozici PROGRAMOVÝ PRODUKČNÍ.

Vaším úkolem bude postarat se o jednotlivé programové události od začátku do konce, tedy od prvního e-mailu či telefonátu po úspěšné uskutečnění, mimo jiné:

• komunikace s účinkujícími
• kompletace podkladů pro PR a pro technické zajištění akce
• správa programové části webových stránek
• organizace příprav a průběhu akce

Více...

Scandi 2020 - přehlídka severského filmu 10.-12.1.

Žena zamilovaná do svého nevlastního syna. Stokilová slečna milující své tělo. Dánský fotograf ve spárech věznitelů z ISIS. Masový vrah spolupracující se svými vyšetřovateli. Sedmdesátník s děsivým tajemstvím.

Přehlídka Scandi pro vás již pošesté vybírá to nejlepší ze současné skandinávské kinematografie. Během tří dnů nabídne průřez žánry, které filmový sever aktuálně definují, od dramat přes thrillery až po provokativní dokument.

Více informací najdete v sekci PROGRAM nebo ve Facebookové události

Vstupenky v síti GoOut

Více...

PF 2020

Vážení a milí, 

přejeme Vám krásné Vánoce a šťastný nový rok!

Těšíme se na viděnou 10. ledna 2020:
od 17:00 Komentovaná prolídka výstavy obrazů Jana Paula,
od 18:30 Slavnosntí zahájení přehlídky současných severských filmů SCANDI, Srdcová královna, Žena na válečné stezce, Skandinávský večírek, soutěžní kvíz, pletení, rybí pochoutky, prostě radost.

Kavárna Moving Café bude do té doby zavřená, tradičně ve prospěch vánočních prázdnin kávovaru :)

S úctou

Vaši Johani

Více...