Aktuality

Vítejte na MOVING STATION!

Milí návštěvníci, vítejte na MOVING STATION! Vítejte v prostoru pro kulturu, prostoru pro současné umění a vzdělávání, který sídlí v nádherné nádražní budově v Plzni na Jižním Přesměstí. Provozovatelem je Johan, z.ú. a na těchto webových stránkách najdete podrobné informace o programu této vyjímečné kulturní scény.
Zaměřujeme se především na současné divadlo, tanec a mezioborové umělecké experimenty. Potkáte se zde také s výtvarným uměním, filmovými přehlídkami, hudbou a novým cirkusem. Probíhá tu celá řada kurzů dramatické výchovy a improvizace. A samozřejmě nesmí chybět kavárna. Moving café je otevřeno PO - PÁ 10 - 19 hodin a vždy hodinu před akcí.

Progam na jednotlivé měsíce průběžně aktualizujeme ZDE a také níže v aktualitách.
Pro bližší informace v programovém přehledu rozklikněte řádky k jednotlivým dnům.
Doufáme, že vás program zaujme a těšíme se na viděnou!

Více...

Tancem proti předsudkům - TANEC PRAHA V PLZNI 2017

Červen je na Moving Station ve znamení tance. Díky festivalu Tanec Praha máte možnost zažít to nejlepší z českého, ale i světového tance. Inscenace Proces (4.6.) dovolí divákům nahlédnout do tvůrčího procesu, tedy do fáze, kdy představení teprve vzniká. Brazilský mužský duet v představení O CRIVO (5.6.) rozeznívá hlas divočiny a pokouší se nalézt soulad sám se sebou navzdory chaosu dnešní doby a inscenace Hello (5.6.) dvou korejských tanečnic zase kritizuje firemní kulturu v korporátních společnostech, která apeluje na přehnané sebeovládání a má vliv na celou jihokorejskou společnost. Představení Švihla (6.6.) vypráví životní příběh tanečnice zakomponovaný do rytmizovaných skoků přes švihadlo. Představuje excelentní výkon jedné tanečnice za doprovodu živé hudby tvořené přímo na jevišti. GULA (6.6.) zavede publikum do džungle a světa ptáků v sólovém díle jihoafrického tanečníka. Hope Hunt and the ascension into Lazarus (12.6.) předvede svět mužské síly v podání ženské tanečnice. Po přestavení bude následovat hudební set Dj Rory.

Více...

Na stáž! - DIVADLO NA PERÓNE Z KOŠIC


1. června od 20.00 na Moving Station
Autorská inscenace o tom, kdo je opravdu zodpovědný za naše problémy (MY, VY ONI) a jak je (ne) umíme společně řešit.
T
éma inscenace naznačuje už samotný název, který vychází ze sugestivního propojení pozdravu jisté fašistické politické strany (Na stráž!) se současným trendem mezinárodní výměny, kdy množství mladých lidí cestuje do zahraničí na stáž, a tím stírají hranice mezi státy a národnostmi. 
Vstupenky lze zakoupit v předprodeji ZDE nebo také na místě hodinu před představením.

Více...

João Paulo Gross - POHYBOVÝ WORKSHOP

V rámci festivalu Tanec Praha v Plzni přivážíme unikátní workshop s brazilským choreografem, tanečníkem, zaměřený na výzkum a pohyb João Paulo Grossem. Workshop se koná 4. června od 10.00 na Moving Sttaion.
Cílem workshopu je nabídnout pohled na vztah mezi tělem a jeho pohybem v prostoru, kontextualizace v rámci techniky, uvědomování si hmotnosti, osy, impulsů a plynutí. Výsledkem, v rámci řízeného pohybu, si student osvojí prostor kolem sebe, své tělo, poznává sám sebe a prozkoumává tanec. Vstupenky můžete zakoupit zde.

Více...

Dora Sulženko Hoštová - POHYBOVÝ WORKSHOP

4. června se od 16.30 uskuteční taneční workshop zaměřený na Duncan techniku, která vychází ze zákonitostí a možností lidského pohybu. Pracuje na principech správného držení těla a práce s těžištěm. Během workshopu se účastníci naučí krátkou taneční pasáž z představení Proces a vybraní z nich ji budou mít příležitost ukázat během večerního představení a stanou se tak jeho součástí. Představení Proces se uskuteční v rámci TANEC PRAHA V PLZNI 4. června od 20.00. Workshop je ZDARMA, místo si můžete rezervovat tady nebo mailem na petra.stepanova@johancentrum.cz.

Více...

Ozvěny EKOFILMu v Plzni

V termínu 13. – 16. 6. 2017 se na Moving Station konají Ozvěny EKOFILMu. Filmový festival pro základní a střední školy i širokou veřejnost přináší to nejlepší z loňského ročníku EKOFILMu - mezinárodního filmového festivalu s environmentálním zaměřením. V říjnu loňského roku se v Brně konal jeho 42. ročník a motem bylo: „Nebuď kachana!“. Uvedené snímky festivalu nahlíželi na vodu a sucho i další environmentální problémy z různých úhlů pohledu. V Plzni budou k vidění vítězné snímky i mnohé další. Každá projekce bude zakončena besedou s odborníkem na dané téma. Podrobný program najdete ZDE.

Vstup na festival je zdarma, místenky je možné rezervovat přes internetovou aplikaci goout.net.

Více...

Zdenek Seydl a knihy - VÝSTAVA

V úterý 18. dubna jsme na Moving Station otevřeli novou výstavu o tvorbě  Zdenka Seydla (1916 - 1978), všestranného umělce, jehož výtvarná práce měla neobyčejný záběr. Věnoval se různým grafickým technikám, kresbě, malbě, ilustraci, typografii, textilní a kostýmní tvorbě, scénografii a designu. Výstava je otevřená do 31.5. každý všední den 10 - 19 a vstup je zdarma.

Více...