Aktuality

POLEDNE - divadelní inscenace o 5 minutách svobody

Rok 1968. 25. srpna. Rudé náměstí v Moskvě. V pravé poledne se zde sešlo 8 ruských občanů k pokojné demonstraci proti okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy.
Inscenace Divadla Continuo zpracovává události, které následovali po zásahu KGB a násilném rozehnání této pokojné demonstrace. Představení vzniklo na základě osobních výpovědí účastníků demonstrace a knihy Natalie Gorbaněvské Poledne.

V Moving Station v pondělí 4. března od 19:00,
fb událost ZDE, vstupenky v předprodeji ZDE.

Více...

Vítejte v MOVING STATION!

Milí návštěvníci, vítejte v MOVING STATION! Vítejte v prostoru pro kulturu, prostoru pro současné umění a vzdělávání, který sídlí v nádherné nádražní budově v Plzni na Jižním Přesměstí. Provozovatelem je Johan, z.ú. a na těchto webových stránkách najdete podrobné informace o programu a našich aktivitách.
Zaměřujeme se především na současné divadlo, tanec a mezioborové umělecké experimenty. Potkáte se zde také s výtvarným uměním, filmovými přehlídkami, hudbou a novým cirkusem. Probíhá tu celá řada kurzů dramatické výchovy a improvizace. A samozřejmě nesmí chybět kavárna. Moving café je otevřeno PO - PÁ 10 - 19 hodin a slouží také jako divadelní kavárna - otevírá vždy hodinu před akcí a zavírá dle návštěvy hostů. 

Progam na jednotlivé měsíce průběžně aktualizujeme ZDE a také níže v aktualitách.
Pro bližší informace v programovém přehledu rozklikněte řádky k jednotlivým dnům.
Doufáme, že vás program zaujme a těšíme se na viděnou!

Více...

Zveme na autorská představení angažovaného dokumentárního divadla

V druhém únorovém týdnu nabízíme reprízy autorských divadelních představení, která vznikla příomo v Moving Station. A mají grády!
 

ÚT 12. 2. 2019, 19:00     
Jakub Čermák a kol. & Johan: PO TVÝCH HROBECH ŠLAPU  
„Co jste vy, my jsme byli, co jsme my, vy budete.“ nebo „100 let staré židovské kosti nemohu mít větší práva než živé české děti.“ ? Příběh jednoho bývalého židovského hřbitova a mnoha dalších souvislostí. Recenze.
 

ČT 14. 2. 2019, 20:00     
Jiří Honzírek a kol. & Johan: INTERNET VĚCÍ
„Děkujeme za zavolání a posíláme písničku!“ Příběhy zahraničních dělníků pracujících v továrnách nadnárodních společností, třeba v Plzni na Borských polích, v jednom fiktivním rádiu, na scéně Moving Station.   

Představení Internet věcí má 14. 2. mimořádnou reprízu a je to jedna z posledních příležitostí jej v Plzni vidět!
Představení Po tvých hrobech šlapu je zařazeno do programu Moving Station také v březnu a dubnu 2019.

 

Více...

ZMĚNA!

Vážení návštěvníci Moving Station, rádi bychom vás upozornili, že od února 2019 přesouváme standardní čas začátků divadelních představení na 19:00.
 

Jisté výjimky přesto zůstávají. Až si budete vybírat z PROGRAMU, věnujte tomu, prosíme, pozornost.

Doufáme, že Vás tato změna potěší a budete mít více prostoru zážitek z představení vstřebat (třeba) nad sklenkou vína v naší kavárně.


Těšíme se na inspirativní setkávání!

 

Více...

Vernisáž výstavy ilustrací Anastasie Stročkové

V pondělí 15. ledna představíme novou výstavu v prostoru Moving Gallery: ilustrace Anastasie Stročkové, absolventky Fakulty umění a designu Ladislava Sutnara v Plzni a pražské UMPRUM. Výstava nese název Mysl pudla bloudí a čeká na. a v prostorách Moving station bude k vidění do konce února.

Autorka ve své tvorbě poodkrývá svůj ilustrovaný svět plný neznámých planet a neobvyklých živlů. Technika foukaného fixu, kterou aplikuje ve svých ilustracích, utváří dokonalý celek v souladu s dějovou linkou obrazů.

Více...

SCANDI 2019

Moving Station bude 11. - 13. ledna opět hostit dramaturgický výběr toho nejlepšího ze současné severské kinematografie. Letošní SCANDI v Plzni zahrnuje celkem 9 snímků tvůrců z Dánska, Finska, Švédska, Norska a Islandu, včetně 4 premiér. Přehlídku záhájí projekce filmu Žena na válečné stezce, na níž naváže švédské drama Goliáš.
 

Celý program plzeňské edice SCANDI naleznete ZDE. Vstupenky jsou dostupné v on-line předprodeji v síti GoOut nebo na místě (pokladna situovaná v kavárně Moving Café otevírá vždy hodinu před projekcí). Po projekci zahajovacího filmu se bude konat již tradiční skandinávský večírek se soutěžním kvízem. Dresscode je jasný – pletená móda se severskými vzory.

Více...

Šťastný nový rok!

Vážení a milí, 

přejeme Vám krásné vánoční svátky a šťastný nový rok!

Těšíme se na viděnou 11. ledna, na zahájení přehlídky současné severské kinematografie SCANDI.

Kavárna Moving Café bude do té doby zavřená ve prospěch vánočních prázdnin kávovaru :)

S úctou

Vaši Johani

Více...