Aktuality

LENKA DUSILOVÁ - SÓLO - DNEŠNÍ KONCERT ZRUŠEN! NÁHRADNÍ TERMÍN 16.5.

KONCERT LENKY DUSILOVÉ V ÚTERÝ 25. 4. SE NEKONÁ!
Lenka je bohužel nemocná. Ale vše se v dobré obrátí. Ihned byl stanoven NOVÝ TERMÍN - 16. května od 20 hodin. Těšíme se na setkání a přejeme brzké uzdravení!

Nastalou situaci řešíme s GoOut a brzy se dozvíte, jak naložit se zakoupenými vstupenkami. Věříme, že v náhradní termín můžete přijít a že se všichni setkáme na Moving Station. 

Milujeme hudbu!

Více...

Vítejte na MOVING STATION - program

Milí návštěvníci, vítejte na MOVING STATION! Vítejte v prostoru pro kulturu, prostoru pro současné umění a vzdělávání, který sídlí v nádherné nádražní budově v Plzni na Jižním Přesměstí. Provozovatelem je Johan, z.ú. a na těchto webových stránkách najdete podrobné informace o programu této vyjímečné kulturní scény.
Zaměřujeme se především na současné divadlo, tanec a mezioborové umělecké experimenty. Potkáte se zde také s výtvarným uměním, filmovými přehlídkami, hudbou a novým cirkusem. Probíhá tu celá řada kurzů dramatické výchovy a improvizace. A samozřejmě nesmí chybět kavárna. Moving café je otevřeno PO - PÁ 10 - 19 hodin a vždy hodinu před akcí.

Progam na jednotlivé měsíce průběžně aktualizujeme ZDE a také níže v aktualitách.
Pro bližší informace v programovém přehledu rozklikněte řádky k jednotlivým dnům.
Doufáme, že vás program zaujme a těšíme se na viděnou!

Více...

MOVE IN STATION - festival experimentujícího divadla

Moving Station uvede již dvanáctý ročník festivalu experimentujícího divadla MOVE IN STATION, festival divadla, které to má tak trochu jinak.
Přehlídka se bude konat v termínu 25. 4. - 4. 5.
a nabídne pohybové divadlo uměleckých skupin Holektiv (Study) a Spitfire Company (Hlas Anne Frankové), vizuálně hudebně divadelní show skupiny Handa Gote Research & Development (Eleusis), představení pro jednoho diváka divadla MIR.theatre (μSputnik) a nebude chybět ani studentské divadlo Jiná tvář (MÝ – TY jeskyně). Vstupenky jsou v prodeji ZDE

Více...

ELEUSIS (Handa Gote Research & Development) - EXPERIMENTÁLNÍ DIVADLO

26. 4. 2017 od 20:00
Po čase se opět v Moving Station představí špičková experimentátorská a kutilská partička Handa Gote se svou oceňovanou produkcí Eleusis. Kritik Vladimír Mikulka k inscenaci říká: „Úlet, který Handa Gote předvádí tentokrát, není o nic menší než obvykle. Není tu ale ani stopy po kutilsky „zemité“ rukodělnosti, která charakterizovala předchozí dva tituly (Erben: Sny a Mutus Liber), dominuje virtuální realita, projekce, tablety.“ . Konec konců tvůrčí tým dokázal svou osobitost při práci na inscenaci Cesta do středu země (sopouchem Milešovky) v Divadle Alfa. 

Vstupné: 110/150,- Kč, vstupenky v předprodeji ZDE

Více...

μSPUTNIK (MIR.theatre) - PŘEDSTAVENÍ PRO JEDNOHO DIVÁKA

28.4.2017 16:00 - 20:00 nabídne Divadlo MIR.theatre úspěšnou akci pro jednoho diváka μSPUTNIK. Autorská inscenace o dobrodružství, které ve vesmíru zažívá Sputnik. První inscenace v novém miniaturním divadelním prostoru μMikro – transportní divadelní scéna pro jednoho diváka a dva herce. Divák pozoruje představení průzorem 4‚4 × 7 cm, ve kterém se na principu filmového střihu střídají jednotlivé kazety s různými scénami. Technologie představení je postavena na principu papírových mechanických automat a pop-up knížek. Vstupenky jsou v předprodeji ZDE, vstupné: 45,- Kč.
 

Více...

HLAS ANNE FRANKOVÉ (Spitfire Company) - TANEČNĚ DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ

28. 4. 2017 od 20:00

Miřenka Čechová (Spitfire company) – ašská rodačka s newyorským přesahem, držitelka řady ocenění doma i ve Spojených státech přiváží projekt inspirovaný slavným Deníkem Anny Frankové.
Hlas Anne Frankové se dotýká strastí, radostí a první lásky třináctileté holčičky, donucené se ukrývat ve skrýši zadního traktu domu. Avšak v hlase deníku nezaznívá pouze Anne, ale veškeré problémy skrývaných – těch kteří přežili i nepřežili. Život Anne nekončí na poslední stránce jejího deníku.
Vstupenky jsou v předprodeji ZDE, Vstupné: 110/150,- Kč.

 

Více...

STUDY (Holektiv) - POHYBOVÉ DIVADLO

2. 5. 2017 od 20:00
Dívčí seskupení Holektiv v Moving Station představí svou fyzickou performanci STUDY inspirovanou našimi skrývanými prožitky i potřebami. Představení zabírá svou originální, nezvyklou jednoduchostí a s prvky tance, nového cirkusu a mimu může rozšířit obzor a zaujmout i široké publikum.
Vstupné: 110/150,- Kč, vstupenky v on-line předprodeji ZDE.

Více...

MÝ – TY (jeskyně) (Jiná tvář) - FYZICKÁ I VOKÁLNĚ AKUSTICKÁ AKCE

4. 5. 2017 od 20:00
Regionální, tentokrát domácí, produkci uvede v rámci festivalu Move in Station tvůrčí kolektiv Jiná tvář vzniklý v Ateliéru dramatické výchovy na Západočeské univerzitě. Letošní absolventi Ateliéru si jako východisko pro svou scénickou koláž MÝ – TY (jeskyně) vybrali platónovský mýtus o jeskyni. Kolektivní scénická úvaha na téma odvahy k samostatnosti a zodpovědnosti inspirována slavným Platónovým podoběnstvím i osobní žitou zkušeností. 
Vstupné: 90/120,- Kč, vstupné v on-line předprodeji ZDE.

Více...

Zdeněk Seydl a knihy - VÝSTAVA

V úterý 18. dubna jsme na Moving Station otevřeli novou výstavu o tvorbě  Zdeňka Seydla (1916 - 1978), všestranného umělce, jehož výtvarná práce měla neobyčejný záběr. Věnoval se různým grafickým technikám, kresbě, malbě, ilustraci, typografii, textilní a kostýmní tvorbě, scénografii a designu. Výstava je otevřená do 31.5. každý všední den 10 - 19 a vstup je zdarma.

Více...