Aktuality

Vítejte v MOVING STATION!

Milí návštěvníci, vítejte v MOVING STATION! Vítejte v prostoru pro kulturu, prostoru pro současné umění a vzdělávání, který sídlí v nádherné nádražní budově v Plzni na Jižním Přesměstí. Provozovatelem je Johan, z.ú. a na těchto webových stránkách najdete podrobné informace o programu a našich aktivitách.
Zaměřujeme se především na současné divadlo, tanec a mezioborové umělecké experimenty. Potkáte se zde také s výtvarným uměním, filmovými přehlídkami, hudbou a novým cirkusem. Probíhá tu celá řada kurzů dramatické výchovy a improvizace. A samozřejmě nesmí chybět kavárna. Moving café je otevřeno PO - PÁ 10 - 19 hodin a slouží také jako divadelní kavárna - otevírá vždy hodinu před akcí a zavírá dle návštěvy hostů. 

Progam na jednotlivé měsíce průběžně aktualizujeme ZDE a také níže v aktualitách.
Pro bližší informace v programovém přehledu rozklikněte řádky k jednotlivým dnům.
Doufáme, že vás program zaujme a těšíme se na viděnou!

Více...

Moving Station uvede nejnovější projekt kolektivu tYhle: MEDÚZA

Medúza - 14. 3. 2019 od 19:00 - je výtvarné dílo na jevišti, které umožňuje opustit záchytné body a tázat se na vnímání hranic. Hranic mezi životem a smrtí, nadějí a beznadějí, hranic, na kterých balancujeme, křehkých okamžiků, které převrací běh života.
Prvotní inspirací pro vznik projektu je obraz Vor Medúzy malíře Théodora Géricaulta, znázorňující skutečnou dramatickou situaci ztroskotání lodi Medúza. Stěžejní myšlenkou, která vychází z Géricaultova obrazu, jsou v něm obsažené tenké hranice protikladů, se kterými se každodenně setkáváme. 

fb událost

 

Více...

POLEDNE - divadelní inscenace o 5 minutách svobody

Rok 1968. 25. srpna. Rudé náměstí v Moskvě. V pravé poledne se zde sešlo 8 ruských občanů k pokojné demonstraci proti okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy.
Inscenace Divadla Continuo zpracovává události, které následovali po zásahu KGB a násilném rozehnání této pokojné demonstrace. Představení vzniklo na základě osobních výpovědí účastníků demonstrace a knihy Natalie Gorbaněvské Poledne.

V Moving Station v pondělí 4. března od 19:00,
fb událost ZDE, vstupenky v předprodeji ZDE.

Více...

Zveme na autorská představení angažovaného dokumentárního divadla

V druhém únorovém týdnu nabízíme reprízy autorských divadelních představení, která vznikla příomo v Moving Station. A mají grády!
 

ÚT 12. 2. 2019, 19:00     
Jakub Čermák a kol. & Johan: PO TVÝCH HROBECH ŠLAPU  
„Co jste vy, my jsme byli, co jsme my, vy budete.“ nebo „100 let staré židovské kosti nemohu mít větší práva než živé české děti.“ ? Příběh jednoho bývalého židovského hřbitova a mnoha dalších souvislostí. Recenze.
 

ČT 14. 2. 2019, 20:00     
Jiří Honzírek a kol. & Johan: INTERNET VĚCÍ
„Děkujeme za zavolání a posíláme písničku!“ Příběhy zahraničních dělníků pracujících v továrnách nadnárodních společností, třeba v Plzni na Borských polích, v jednom fiktivním rádiu, na scéně Moving Station.   

Představení Internet věcí má 14. 2. mimořádnou reprízu a je to jedna z posledních příležitostí jej v Plzni vidět!
Představení Po tvých hrobech šlapu je zařazeno do programu Moving Station také v březnu a dubnu 2019.

 

Více...

ZMĚNA!

Vážení návštěvníci Moving Station, rádi bychom vás upozornili, že od února 2019 přesouváme standardní čas začátků divadelních představení na 19:00.
 

Jisté výjimky přesto zůstávají. Až si budete vybírat z PROGRAMU, věnujte tomu, prosíme, pozornost.

Doufáme, že Vás tato změna potěší a budete mít více prostoru zážitek z představení vstřebat (třeba) nad sklenkou vína v naší kavárně.


Těšíme se na inspirativní setkávání!

 

Více...

Vernisáž výstavy ilustrací Anastasie Stročkové

V pondělí 15. ledna představíme novou výstavu v prostoru Moving Gallery: ilustrace Anastasie Stročkové, absolventky Fakulty umění a designu Ladislava Sutnara v Plzni a pražské UMPRUM. Výstava nese název Mysl pudla bloudí a čeká na. a v prostorách Moving station bude k vidění do konce února.

Autorka ve své tvorbě poodkrývá svůj ilustrovaný svět plný neznámých planet a neobvyklých živlů. Technika foukaného fixu, kterou aplikuje ve svých ilustracích, utváří dokonalý celek v souladu s dějovou linkou obrazů.

Více...

SCANDI 2019

Moving Station bude 11. - 13. ledna opět hostit dramaturgický výběr toho nejlepšího ze současné severské kinematografie. Letošní SCANDI v Plzni zahrnuje celkem 9 snímků tvůrců z Dánska, Finska, Švédska, Norska a Islandu, včetně 4 premiér. Přehlídku záhájí projekce filmu Žena na válečné stezce, na níž naváže švédské drama Goliáš.
 

Celý program plzeňské edice SCANDI naleznete ZDE. Vstupenky jsou dostupné v on-line předprodeji v síti GoOut nebo na místě (pokladna situovaná v kavárně Moving Café otevírá vždy hodinu před projekcí). Po projekci zahajovacího filmu se bude konat již tradiční skandinávský večírek se soutěžním kvízem. Dresscode je jasný – pletená móda se severskými vzory.

Více...

Šťastný nový rok!

Vážení a milí, 

přejeme Vám krásné vánoční svátky a šťastný nový rok!

Těšíme se na viděnou 11. ledna, na zahájení přehlídky současné severské kinematografie SCANDI.

Kavárna Moving Café bude do té doby zavřená ve prospěch vánočních prázdnin kávovaru :)

S úctou

Vaši Johani

Více...