Aktuality

Vítejte v MOVING STATION!

Milí návštěvníci, vítejte v MOVING STATION! Vítejte v prostoru pro kulturu, prostoru pro současné umění a vzdělávání, který sídlí v nádherné nádražní budově v Plzni na Jižním Přesměstí. Provozovatelem je Johan, z.ú. a na těchto webových stránkách najdete podrobné informace o programu a našich aktivitách.
Zaměřujeme se především na současné divadlo, tanec a mezioborové umělecké experimenty. Potkáte se zde také s výtvarným uměním, filmovými přehlídkami, hudbou a novým cirkusem. Probíhá tu celá řada kurzů dramatické výchovy a improvizace. A samozřejmě nesmí chybět kavárna.

Progam Moving Station je aktuálně přerušen a vzdělávání částečně přesměrováno do on-line prostředí. Prostor i nadále žije uměleckou tvorbou. Těšíme se na viděnou hned, jak to bude možné. ♥

Více...

Moving Station Live Session vol. 1

Společně se zvukovými profesionály ze Studio PyHa jsme vytvořili pořad Moving Station Live Sessions. Formátem záznamů krátkých koncertů z velkého sálu Moving Station se pokusíme částečně ukojit aktuální hlad po živých hudebních vystoupeních a představit zajímavé interprety z pospávajícího hudebního světa. Jako první přijali naše pozvání jazzově psychedeličtí Marcel Gidote's Holy Crab. Poslechněte si zde. Příjemnou zábavu!

Více...

Záznam představení A kde ty bydlíš? dostupný on-line

Milí diváci, srdečně vás zveme ke zhlédnutí záznamu původní autorské inscenace A KDE TY BYDLÍŠ? režisérky Zuzany Burianové a tvůrčího kolektivu Roman Černík, Matěj Samec, Bio Masha, Martina Šindelářová a Jonáš Špaček.
Představení vzniklo v roce 2019 v produkci kulturního prostoru Moving Station a centra Johan, záznam byl pořízen 17. prosince 2020. 
Vstupenky na druhou on-line reprízu jsou dostupné na GoOut.net do neděle 14. 2. (19:00) Stream záznamu představení bude následně dostupný až do půlnoci 16. 2.

Více...

ARTAPEL 2021

Galerie Moving Station, umělecká platforma kulturního centra Moving Station v Plzni, vyhlašuje otevřenou uměleckou výzvu pro rok 2021, která je zaměřená na všechny nezávislé tvůrce.

JAK SE PŘIHLÁSIT: pošlete krátký popis Vaší tvorby, případně Vás samých, a portfolio Vaší tvorby na jana.movingstation@gmail.com, do předmětu uveďte 'ARTAPEL'. Uzávěrka: 28.2.2021.
 

***
Moving Station's gallery is currently offering an oportunity for independant artists to exhibit their work in any kind of medium. 

Více...

PF 2021

 

Milí přátelé, 

přejeme Vám vše dobré, milé a krásné do nového roku!

Ať je rokem splněných přání.

Těšíme se na viděnou v Moving Station, věříme, že to bude brzy možné a že Vám u nás bude hezky. Vůně kávy, zlatavá forografie na stěnách, míjející vlaky a snad i opětovné setkání s živým uměním.

Mějte se dobře, opatrujte se a buďte zdrávi!


členové týmu Johan
centra pro současné umění a vzdělávání
provozovatele Moving Station

 

Více...

Komentovaná prohlídka výstavy Jamming

Zveme Vás na krátkou prohlídku výstavy Jamming, kterou jsme pro vás ve dnech karantény natočili a vy si tak můžete malby prohlédnout z pohodlí domova a poslechnout si k tomu komentář zakladatele projektu, nizozemského malíře Otto Kouwena.

Jamming je experimentální výtvarný projekt spolku Barvolam, ve kterém společně tvoří umělci s nálepkou „mentální hendikep“ a umělci postižení akademickým vzděláním. Snaží se tak prolomit bariéry na několika frontách: chce dokázat, že více malířů se může podělit o jedno plátno a že lidé s „mentálním hendikepem“ i ti bez něj nemusí žít v oddělených světech.

Více...

Jsme na Darujme.cz

Moving Station je v poslední době v mlze. Ale doufejme, že brzy bude zase tou zářící hemžící se zastávkou, jak se patří. Pracujeme na tom! Chystáme krásný program a těšíme se na setkávání. 
Děkujeme všem, kteří nám vyjádřili a stále vyjadřují podporu a pokud byste i nadále rádi podporovali tento kulturní a tak trochu kultovní stánek, můžete. Kdykoliv! :) Zřídili jsme konto na platformě Daruj.cz, která umožňuje podporovat celou škálu občanských aktivit jedorázově i pravidelně.
Více informací o nás najdete zde. Račte vstoupit. Děkujeme! ♥ Vážíme si Vaší náklonnosti a podpory a jsme tu pro Vás.

Více...