ELEUSIS (Handa Gote Research & Development) - EXPERIMENTÁLNÍ DIVADLO / Aktuality

26. 4. 2017 od 20:00
Po čase se opět v Moving Station představí špičková experimentátorská a kutilská partička Handa Gote se svou oceňovanou produkcí Eleusis. Kritik Vladimír Mikulka k inscenaci říká: „Úlet, který Handa Gote předvádí tentokrát, není o nic menší než obvykle. Není tu ale ani stopy po kutilsky „zemité“ rukodělnosti, která charakterizovala předchozí dva tituly (Erben: Sny a Mutus Liber), dominuje virtuální realita, projekce, tablety.“ . Konec konců tvůrčí tým dokázal svou osobitost při práci na inscenaci Cesta do středu země (sopouchem Milešovky) v Divadle Alfa. 

Vstupné: 110/150,- Kč, vstupenky v předprodeji ZDE

Post-internetová impro-opera o nemožnosti velkého příběhu ve světě, kde je vše zároveň lež i pravda. Cyklický čas mýtu zlomený do instantního času našeho světa. Mystérium cesty podsvětím za znovuzrozením.

Dnes jsou stěny Platónovy jeskyně plné projektorů, disco koulí, plazmových obrazovek a halogenových reflektorů, takže už ani nemůžeme vidět žádné stíny na zdi. (Koert Van Mensvoort, A Society of Simulations) 

Připravili: Švábová, Dörner, Hybler, Procházka, Smolík, Svatoš
Podpořili / poděkování: Ministerstvo kultury ČR, hlavní město Praha, Jedefrau.org a Motus, produkce divadla Alfred ve dvoře.
Premiéra: 15. 4. 2016, Alfred ve dvoře / Praha
60 min / v čestině a italštině s českými a anglickými titulky

Vstupné: 110/150,- Kč
Vstupenky v předprodeji ZDE