HERECKÁ ŠKOLA Blanky Luňákové uvede derniéru komedie MUZEUM HORNÍ, MUZEUM DOLNÍ / Aktuality

Nenechte si ujít poslední uvedení surrelistické komedie Muzeum horní, muzeum dolní, kterou podle textu Jeana - Michela Ribese nastudovala Herecká škola Blanky Luňákové. Představení se koná v pondělí 14. 5. od 20:00 a vstupenky získáte v on-line předprodeji zde.

Picasso, Gauguin, Warhol a všichni ostatní, v muzeu, v tom malém světě podobném velkému, společně tančí groteskní tanec lidského pokolení. 

Kustod terorizovaný divokou přírodou, matka zalitá do plastu a vystavená jako exponát, balet Svatých panen, skupina hlídačů vyčerpaných Rodinem, laskavý ministr ztracený mezi exponáty výstavy pánských přirození, auto zmizelé z parkoviště u Rembrandta, skupiny turistů divoce cválající ze sálu do sálu… 
Malý zázrak, surrealistický klenot plný imaginace humoru a fantazie.

 

"Galerií moderního umění bloudí turisté, jdou podle svých bedekrů, komolí jména umělců, kustodi si chválí změnu, čtvrté patro místo moderny má mamuty .... v řadě skečů herci z Herecké školy Blanky Luňákové karikují svět galerií ... na paškál si berou jak snobské tak hodně nepoučené návštěvníky, kritiky, sběratele i samotné umělce ... představení sype v tempu ... scénka za scénkou ... rychlá kadence slov, hyperbolizovaná gesta ... pointa za pointou ... svižných padesát minut.

Herci jsou přesní, repliky jak by vystřelovali, gesta nečekaná v rytmu ... vybavení, sehrátí ... v pobytu na scéně radostní,"  zhodnotil Roman Černík, ředitel a dramaturg Moving Station.