Laureátské večery 2018 / Aktuality

Ochutnávka několika na národní festivaly postoupivších představení ze série přehlídek amatérského divadla Plzeňského a Karlovarského kraje. Probíhá jako součást Týdne uměleckého vzdělávání. Přijďte se podívat.

Facebooková událost

Vhodné pro děti :)

 

Út 21.5. 19:00 PSČ 344 01: Kozina
Z pozůstalosti pana Zdeňka Šmída byla tato nikdy nezveřejněná a neuvedená divadelní hra Kozina věnována jeho synem Darkem domažlickému muzeu, které nás požádalo o nějaké ztvárnění k výročí jeho nedožitých 80 narozenin. A tak jsme tuto divadelní hru „O té slavné chodské rebélii“ ztvárnili - jako scénické čtení o jedenácti postavách v pěti lidech. K napsaným písním vymysleli melodii a tak ji tuto tedy máte...

St 22.5. 17:00 IDI klub (GFK Plzeň): Řvi potichu, brácho
Téma života s autismem či s autistou je aktuální a mnohokrát zpracované. Kniha Ivony Březinové nabízí pohled těch, kteří s autistou žijí, hledají rovnováhu mezi pomocí druhému a právem na vlastní život. Co jim tato zkušenost přináší a co jim bere? To nás asi zaujalo nejvíc. Hlavně proto, že neexistuje správné řešení.
Délka představení: 50 min.
IDI klub (improvizace, divadlo, interpretace) vznikl z části členů DS Smršť (inscenace Jen jestli si nevymejšlíš, Zlozvykárium), kteří se rozhodli více na sobě pracovat a nebáli se zabývat vážnějšími tématy. Tvoří v něm studenti kvarty a tercií Gymnázia Františka Křižíka v Plzni.

St 22.5. 19:00 Mrož v krabici (ZUŠ Trnka): Proč? Prostě proto
Příběh, plný otázek.
Režie: Michal Ston
Hrají: Anna Bošková, Eliška Brotánková, Nikola Hraběová, Michal Klik, Aleš Klimeš, Lukáš Plescher, Filip Rakušan, Klára Svěchotová, Kristýna Svátková, Adam Šmucr

So 25.5. 2018 19:00 Kastrol (Soukromá ZUŠ Trnka, Plzeň): Králíci
Akční, katastrofický jevištní thriller.
Svět stojí na prahu strašlivé katastrofy. Nikdo to neví, nikdo tomu nevěří. Jedinou nadějí je partička těch nejnepravděpodobnějších akčních hrdinů. Podaří se jim zachránit lidstvo?
Délka představení 45 min.

Vstupné pouze na místě: 50,- Kč jedno představení, 80,- Kč obě představení 22.5.