Moving Station letos potřetí partnerem a hostitelem festivalu Jeden svět v Plzni / Aktuality

Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět po roce znovu na Moving Station!
22. - 29. března
promítáme desítky zajímavých snímků o migraci, politických otřesech, alternativních životních stylech, klimatických změnách, chudobě nebo sociálních nerovnostech spolu s originálním doprovodným programem. O víkendu můžete navštívit projekci pro rodiny s dětmi a vybrané filmy jsou upraveny pro osoby se zdravotním postižením.

Podrobný program projekcí a doprovodných událostí najdete na webových stránkách jedensvet.cz/2019/plzen.
Prodej vstupenek v síti Goout.net nebo na místě.

V rámci festivalu také rozjíždíme akci #kafesbabi v rámci které můžete vzít své pradodiče do Moving Café na kávu za zvýhodněnou cenu, respektive 1+1 zdarma.

Těšíme se na viděnou!

Hlavním tématem letošního ročníku festivalu je BEZPEČNÁ BLÍZKOST. Kdo jsem? Kam patřím? Naše identita jako zbraň v rukou populistů, kteří společnost ostře rozdělují podle linky „my vs. oni“ a vymezují jednu skupinu vůči druhé – „lid“ vůči „elitám“, „domácí“ a „cizinci“ nebo třeba „pražská kavárna“ proti „obyčejným lidem“. 
 

Festival Jeden svět je jedním ze základních stavebních kamenů společnosti Člověk v tísni. Od svého vzniku v roce 1999 se stal nejvýznamnějším festivalem svého druhu na světě a v roce 2007 získal čestné uznání UNESCO za výchovu k lidským právům.