Moving Station navštíví Jana Plodková a Josef Tuka. Společně představí nový český film Absence blízkosti. / Aktuality

Ve čtvrtek 8. 2. promítáme od 20:00 filmový debut režiséra Josefa Tuky ABSENCE BLÍZKOSTI s Janou Plodkovou v hlavní roli. Autor scénáře a režisér společně s představitelkou hlavní role budou také hosty besedy po projekci snímku. 

Film byl zařazen v programu MFF Karlovy Vary 2017 a v říjnu loňského roku vstoupil do distribuce. Toto je jeho premiérové uvedení v  Plzni. Srdečně zveme!

Hedvika (Jana Plodková) je svobodná matka tříměsíční Adélky, která prochází životní krizí. Podvědomě cítí, že má raději svého psa než vlastního potomka, a v pořádku není ani její vztah s matkou. Po období vnitřního zmatení si uvědomí, že její hlavní problém spočívá v absenci mateřské blízkosti. Když jedné noci nalezne rodičovské deníky svého zesnulého otce, kde zaznamenával rané dětství dcery, rozhodne se Hedvika jejich láskyplný obsah využít jako terapii: začne deníky intenzivně číst, jezdit na místa v nich popisovaná nebo navštěvovat příbuzné ze strany zesnulého otce. Hedvika pomalu začíná měnit vztah k sobě samotné a tím pádem i k malé Adélce. Absence blízkosti je komorní psychologické drama odehrávající se na západě Česka během jednoho z mnoha zemětřesných rojů, která jsou pro tento kraj příznačná.  

 

Česko, 2017, 65 min
Drama
Scénář a režie: Josef Tuka

Hrají: Jana Plodková, Anna Cónová, Luboš Veselý, Pavla Beretová, Marek Němec, Cyril Drozda, Arnošt Goldflam, Anita Krausová, Veronika Lapková, Barbora Mudrová, Zdena Fleglová