NA HRANĚ 2019 - přehlídka studentského a experimentálního divadla / Aktuality

Centrum pro současné umění a vzdělávání a provozovatel scény MOVING STATION – organizace JOHAN – pořádá každoročně regionální přehlídky zájmové umělecké tvorby v těchto oborech: umělecký přednes, divadlo poezie a pohybové divadlo, loutkové divadlo, studentské a experimentující divadlo a dětské divadlo. Přehlídky jsou významnou regionální událostí a jsou postupové, tedy s výběrem na národní festivaly.
Během víkendu 13. a 14. dubna se zaměří na studentské a experimentující divadlo. Přehlídka NA HRANĚ se koná přímo v prostorách Moving Station a je otevřená široké veřejnosti.
Přijďte se podívat a podpořit mladé divadelní tvůrce. Jste srdečně zváni.

Podrobný program přehlídky najdete ZDE.
Kompletní seznam přehlídek, termíny a místa konání, najdete ZDE.

 

„Divadelní přehlídky nejsou jen o soutěžení, ale spíše o spolupráci, tvůrčím setkávání, vzájemné inspiraci a motivaci v umělecké práci. Velmi nás zajímá dění v oblasti dramatické tvorby v celém regionu, proto organizujeme také místní a městské předvýběry, odborné konzultace, případně zprostředkováváme režijní a produkční spolupráce,“ řekla Eva Gažáková, koordinátorka přehlídek.  „Dlouhodobě se tak snažíme vytvářet inspirativní a otevřený prostor pro prezentaci tvůrčí práce lidí všech věkových kategorií a přetvářet formu přehlídek z pasivního uživatelství k odpovědné spolupráci a sdílení,“ doplnil Roman Černík, ředitel centra Johan.