Ozvěny EKOFILMu v Plzni / Aktuality

V termínu 13. – 16. 6. 2017 se na Moving Station konají Ozvěny EKOFILMu. Filmový festival pro základní a střední školy i širokou veřejnost přináší to nejlepší z loňského ročníku EKOFILMu - mezinárodního filmového festivalu s environmentálním zaměřením. V říjnu loňského roku se v Brně konal jeho 42. ročník a motem bylo: „Nebuď kachana!“. Uvedené snímky festivalu nahlíželi na vodu a sucho i další environmentální problémy z různých úhlů pohledu. V Plzni budou k vidění vítězné snímky i mnohé další. Každá projekce bude zakončena besedou s odborníkem na dané téma. Podrobný program najdete ZDE.

Vstup na festival je zdarma, místenky je možné rezervovat přes internetovou aplikaci goout.net.

Školní - dopolední - projekce jsou přístupné i veřejnosti v případě nezaplněné kapacity.

Více o festivalu EKOFILM najdete na www.ekofilm.cz.

Plzeňské ozvěny Ekofilmu se konají díky podpoře Nadačního fondu Zelený poklad. Děkujeme.
 

Projekce pro školy

Pro školy jsou připravena speciální dopolední promítání složená z dokumentů vhodných pro žáky 2. stupeň základních škol, gymnázií a středních škol. Promítání je vždy zakončeno cca půl hodinovou besedou s  odborníkem na dané téma. Promítáním i besedou provede žáky moderátor. Celková doba, kterou strávíte v kině je 1,5 hodiny až 1 h 45 min (závisí na délce filmu, viz program).

Vhodnost filmů pro jednotlivé stupně vzdělávání uvedená v programu (od 9:00 pro II. stupeň ZŠ, od 11:00 pro SŠ a gymnázia) je doporučená, střední školy se mohou přihlašovat i na projekce od 9:00 a naopak. Na dopolední projekce pro základní a střední školy mohou vyučující třídy přihlásit přes internetovou aplikaci goout.net. Nebo nás kontaktovat přímo. Kontaktní osoba pro školní projekce: Marie Kubalíková, kubalikovamarie@gmail.com, +420 775 764 412.