POLEDNE - divadelní inscenace o 5 minutách svobody / Aktuality

Rok 1968. 25. srpna. Rudé náměstí v Moskvě. V pravé poledne se zde sešlo 8 ruských občanů k pokojné demonstraci proti okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy.
Inscenace Divadla Continuo zpracovává události, které následovali po zásahu KGB a násilném rozehnání této pokojné demonstrace. Představení vzniklo na základě osobních výpovědí účastníků demonstrace a knihy Natalie Gorbaněvské Poledne.

V Moving Station v pondělí 4. března od 19:00,
fb událost ZDE, vstupenky v předprodeji ZDE.

Z recenzí:

Interpretaci tvůrci nechávají na divácích: ve mně jeho počínání vyvolalo pocit bezmoci ze situace, kdy o lidských životech rozhodují rozmary diktátora, a přimělo mě přemýšlet o odkazu komunistického režimu. Zatímco v Rusku je i po padesáti letech možné násilně potlačit byť jen pokojný pietní akt, naše země žije téměř třicet let ve svobodě. Jak moc je ale stabilní? I my máme své kostlivce ve skříni a premiéra inscenace nemohla být načasována lépe…
Kateřina Kykalová, Divadelní noviny

… jde o divadlo pohybové, z hlediska žánru vysoce sugestivní. Velkou zásluhu na tom nese živá hudba Elii Morettiho v podání smyčcového kvarteta.
Kateřina Kykalová, Divadelní noviny

... tělo a duše nemají chvíli klid, zmítají se v neustálém strachu, ztrácejí „půdu pod nohama“.
Tam, kde Continuo nabízí tenhle zážitek a vjem přímo fyzicky hmatatelný – sluší se dodat s obrovským nasazením a těžko popsatelnou opravdovostí či snad důvěrou v téma – je představení nejsilnější.

Ester Žantovská ČT ART zóna