VÝZVA K PŘIHLÁŠENÍ NA WORKSHOP: JAK SI NAPSAT SCÉNÁŘ K TANEČNÍMU/FYZICKÉMU DIVADLU? / Aktuality

Bezhlaví z.s. / Spitfire Company ve spolupráci s centrem Johan pořádají v sobotu 7. 4. 2018 workshop pro tanečníky a všechny, kteří mají nebo chtějí získat zkušenost s pohybovým divadlem.

Účastníci workshopu se dozví jak krok za krokem vytvořit funkční scénosled, strukturovaný jevištní scénář a jak komponovat jednotlivé jevištní složky (prostor, pohyb, světlo, zvuk) do významového celku.

Lektorkami budou Jacquelyne de Villiers, dramatička a režisérka pocházející z Jižní Afriky, nyní žijící a pracující v New York City a Miřekna Čechová, česká performerka, choreografka, tanečnice a režisérka.

Více informací najdete v celém článku této aktuality. Klikněte a/nebo rolujte. Těšíme se na vaši účast.

 

Workshop je veden v češtině a angličtině. Není nutné psát v angličtině, je ale nutné rozumět.

DATUM: 07.04.2018 (so)

ČAS: 17:00 – 21:00 hod

MÍSTO: Moving Station, Kopernikova 56, Plzeň

CENA WORKSHOPU: 700,- Kč

REGISTRACE: eva.kraftova@johancentrum.cz

DEADLINE PRO REGISTRACI: 05.04.2018

OMEZENÁ KAPACITA!

 

JACQUELYN CLAIRE DE VILLIERS

Jacquelyn je oceňovaná jihoafrická herečka, režisérka a dramatička žijící v New York City. Studovala bilingvní herectvo na Univerzitě v Kapském městě a operu pod Wendy Fine, Kathleen Quinlin a Sarita Stern. Po deseti letech profesionálního herectví převážně v oblasti fyzického divadla, improvizace, autorských produkcí a původních muzikálů se přesunula do oblasti psaní a režie. V roce 2002 založila Tweeling Productions, kde vytvořila a režírovala 16 původních her a muzikálů. Společně s obchodní partnerkou Jocelyn Broderick, která se specializuje na psaní televizních a filmových scénářů, založila v roce 2006 spisovatelskou společnost The Perfect Pitch. V roce 2015 se přestěhovala do Velké Británie, kde odstartovala divadelní produkční společnost From The Heart LLC. Má široké zkušenosti z oblasti výuky improvizačních technik pro vytvoření původní autorských děl, dramaturgie a herectví.

 

MIŘENKA ČECHOVÁ

Miřenka je česká performerka, choreografka, režisérka a vědkyně. Získala Ph.D. v oblasti režie fyzického divadla na Hudební fakultě Akademie múzických umění v Praze. Vybudovala si mezinárodní reputaci převážně v oblasti jejích sólových děl, na kterých se taky podílela scenáristicky a režijně. Miřenka Čechová obdržela Fulbrightovo stipendium ke studiu a výzkumu v USA. Jako režisérka a choreografka, vytvořila vice než 25 produkcí: Opera and the French Revolution (2016, režie) pro Operu Lafayette, Lisner Auditorium ve Washington DC a Rose Hall v Lincoln Center, New York, Lessons of Touch (2015, koncept, režie), Sniper's Lake (2015, režie, choreografie, v koprodukci s norským Baerum Kulturhus), FAiTH (2014, koncept, režie, choreografie a tanec) na rezidenci v Atlas performing Arts Center ve Washington DC, Krevety a la Indigo (2013, režie), S/He is Nancy Joe (2012, koncept, choreografie a tanec) a další.

Mezi nejnovější projekty patří choreografie Viva la Mama! pro Národní divadlo v Praze a spolurežie Fragmentů milostných obrazů a Doby z druhé ruky Světlany Alexejevič pro Spitfire Company.