Workshopy festivalu Tanec Praha / Aktuality

Srdečně zveme na tanečni workshopy festivalu Tanec Praha. S africkým tanečníkem z Burkina Faso 2. - 3. 6. (ZDARMA!) a 6. 6. s maďarským tanečníkem Lászó Fülöp. Vice informací najdete níže a v přehledu programu. 

WORKSHOP S LADJI KONE

2. 6. 2018, 14:00 - 18:00 a 3. 6. 2018, 12:00 - 15:00

Ladji Kone zve tanečníky i veřejnost ke společné úvaze okolo představení ®mark, do laboratoře energií inspirovaných experimentálním hip-hopem, k fyzickému dialogu o našem každodenním konzumním chování, o ironii, o produktech, které nás inspirují I uvádějí do rozpaků, o reklamě, o touhách okamžiků. Společně vytvoříme nákupní list a přivedeme své výrobky k tanci, vytančíme reklamu, obřad konzumerismu.
Po workshopu následuje veřejná prezentace / představení ®mark ve Smetanových sadech ("U branky) 3.6. v cca 15:00.

Účast na tomto workshopu je ZDARMA a je otevřený pro všechny, tanečníky, netanečníky, performery, zájemce o diskusi nad tématem konzumního chování nebo prostě zvědavce. Registrujte se na e-mailu eva.kraftova@johancentrum.cz nejlépe do pátku 1.6. nebo prostě v sobotu přijďte rovnou na místo, budeme se na vás těšit.

Co s sebou: triko s potiskem, ideálně značkové triko + aparát s funkcí videa (fotoaparát či telefon)

Počet účastníků: 4-16

Komunikační jazyk: netřeba se obávat jazykové bariéry, s Ladjim přijede také jeho přítelkyně z ČR.

 

WORKSHOP S LÁSZÓ FÜLÖP

6. 6. 2018, 18:00 - 19:30

V průběhu workshopu budeme tančit, hrát si a improvizovat a to formou her a různých pravidel a úkolů, které jsem nashromáždil v průběhu své tvorby. Začneme jednoduššími úkoly v rámci warm-upu, poté se naučíme část pohybového materiálu, se kterým si později budeme dál hrát, možná se také rovnou pustíme do hry a teprve díky ní pohybový materiál vytvoříme. Těžištěm mé práce je otázka, jak pracovat v duu nebo skupině tak, aby člověk neztratil nic ze své individuality, ale obohatil druhé a i díky jejich vlivu vyrostl. Z toho vyplývá, že práce bude hodně kontaktní, spolupráce je v tomto případě naprostý základ. Budeme také pracovat na muzikalitě, která pro mě znamená využít správné příležitosti vyjádřit se a naopak nechat prostor ostatním aktérům a narativům, aby se mohly projevit. jinými slovy, muzikalita je o naslouchání si. 

Vstupné (na místě): 150,- Kč, registrace nejlépe do pondělí 4.6. na e-mailu eva.kraftova@johancentrum.cz.