OZVĚNY EKOFILMU V PLZNI

13. – 16. 6. 2017
Moving Station, Koperníkova 574/56, 301 00 Plzeň 3 – Jižní Předměstí

Filmový festival pro základní a střední školy i širokou veřejnost přináší to nejlepší z loňského ročníku EKOFILMu. Nabídne nezávislé dokumenty na téma voda a sucho, o problémech a ochraně životního prostředí, filmy prezentující krásy přírody i tradice přírodních kultur, individuální příběhy ze vzdálených koutů světa i z nám blízkých oblastí. Každá projekce bude zakončena besedou s odborníkem na dané téma.

Vstup na festival je zdarma, místenky je možné předem rezervovat přes internetovou aplikaci goout.net ZDE nebo také na místě vždy hodinu před projekcí. Školní dopolední projekce jsou přístupné i veřejnosti v případě nezaplněné kapacity.

Projekce pro školy

Pro školy jsou připravena speciální dopolední promítání složená z dokumentů vhodných pro žáky 2. stupeň základních škol, gymnázií a středních škol. Promítání je vždy zakončeno cca půl hodinovou besedou s  odborníkem na dané téma. Promítáním i besedou provede žáky moderátor. Celková doba, kterou strávíte v kině je 1,5 hodiny až 1 h 45 min (závisí na délce filmu, viz program).

Vhodnost filmů pro jednotlivé stupně vzdělávání uvedená v programu (od 9:00 pro II. stupeň ZŠ, od 11:00 pro SŠ a gymnázia) je doporučená, střední školy se mohou přihlašovat i na projekce od 9:00 a naopak. Na dopolední projekce pro základní a střední školy mohou vyučující třídy přihlásit přes internetovou aplikaci goout.net. Nebo nás kontaktovat přímo. Kontaktní osoba pro školní projekce: Marie Kubalíková (kubalikovamarie@gmail.com, +420 775 764 412)

EKOFILM je nejstarším mezinárodním filmovým festivalem s environmentálním zaměřením v Evropě. Hlavním pořadatelem je Ministerstvo životního prostředí ČR. V říjnu loňského roku se v Brně konal jeho 42. ročník a motem bylo: „Nebuď kachana!“. Uvedené snímky festivalu nahlíželi na vodu a sucho i další environmentální problémy z různých úhlů pohledu. V Plzni budou k vidění vítězné snímky i mnohé další. Více o festivalu EKOFILM najdete na www.ekofilm.cz.

Plzeňské ozvěny Ekofilmu se konají díky podpoře Nadačního fondu Zelený poklad.
Děkujeme.