Aktuality

Předpremiéra tanečního duetu DIS PLA Y

Jestli jste se někdy cítili trapně, tak dnes se vám uleví! Moving Station uvádí předpremiéru duetu tanečnic Jitky Čechové a Terezy Lenerové DIS PLA Y. 
"Vystavím sebe na blýskavém povrchu, aby se mě dotknul odraz dojmu, který ze mě máš. Leskne se ve mně touha před tebou uklouznout a začít se nevhodně smát. Vyzýváme nejistotu na souboj a trapnosti dáváme zelenou."

Přijďte se pobavit, podívat, jen tak být a sdílet příběhy. V tomto duetu se zrcadlí mnohé z přátelství a sourozeneckých vztahů. Poslední tanec divadelní sezóny! 

Více...

Otevírací doba kavárny v týdnu 21.-27. 6. 2021

 

PO / 10–19

ÚT / 10–22

ST / 10–20

ČT / 10–21

PÁ / 10–22 / od 19:00 vás zveme na sousedskou večeři ❤

SO / zavřeno

NE / 17–21

Více...

Vítejte v MOVING STATION!

Milí návštěvníci, vítejte v MOVING STATION! Vítejte v prostoru pro kulturu, prostoru pro současné umění a vzdělávání, který sídlí v nádherné nádražní budově v Plzni na Jižním Přesměstí. Provozovatelem je Johan, z.ú. a na těchto webových stránkách najdete podrobné informace o programu a našich aktivitách.
Zaměřujeme se především na současné divadlo, tanec a mezioborové umělecké experimenty. Potkáte se zde také s výtvarným uměním, filmovými přehlídkami, hudbou a novým cirkusem. Probíhá tu celá řada kurzů dramatické výchovy a improvizace. A samozřejmě nesmí chybět kavárna.

Těšíme se na viděnou! ♥

Více...

Mezinárodní festival ilustrace LUSTR vystavuje v Moving Station

LUSTR ON TOUR - mezinárodní festival ilustrace LUSTR vystavuje díla evropských ilustrátorů v galerii Moving Station do 23. 7. 

Výstava představuje výběr volné tvorby mladých ilustrátorů a komiksových tvůrců, plakátovou sérii připomínající stoleté výročí uměleckého hnutí Devětsil a také několik českých i zahraničních ilustrátorských skupin, na které byl poslední Lustr zaměřen především. 
Výstavu můžete navštívit zdarma během otevírací doby kavárny. V červnu 10–19, v červenci 12–18.

Více...

Výstava ilustrací na peroně

Devatenáctka českých a slovenských ilustrátorů a ilustrátorek se rozhodla podpořit kolektiv, který si říká české tety neboli Ciocia Czesia a zpřístupňuje osobám z Polska cestu k bezpečné interrupci v českých nemocnicích.

Vzniklo tak benefiční tričko s motivy solidarity a neústupnosti boje za reprodukční práva. Jednotlivé ilustrace i celý motiv jsou k vidění v oknech Moving Station na peron nádraží Plzeň-Jižní Předměstí. Výstava bude přístupná od 13. 4. komukoliv, kdo se sejde podívat na vlaková nástupiště číslo 2 a 3.

Více...

Natáčíme pro Vás podcastový pořad Moving POTKÁ Station

Moving POTKÁ Station je série rozhovorů s inspirativními tvůrci české kulturní scény. Rozhovorů, ve kterých se potkává divadlo, tanec, výtvarná scéna i hudba. 

 

Našimi hosty byli například vizuální umělkyně a spoluautorka představení 30 dní Debora Štysová, zástupci taneční platformy Pulsar Honza Malík a Tereza Krčálová či členka novocirkusového souboru Žongléros Ansámbl Martina Vaněčková.

Poslechněte si na Spotify nebo na YouTube.

Více...

Moving Station Live Sessions

Společně se zvukovými profesionály ze Studio PyHa jsme vytvořili pořad Moving Station Live Sessions. Vizuálně netradičně pojatý formát krátkých video koncertů z velkého sálu Moving Station je pokusem o částečné ukojení hladu po živých hudebních vystoupeních a představuje zajímavé interprety z pospávajícího hudebního světa.

Poslechněte si nadějnou mladou plzeňskou skupinu Marcel Gidote's Holy Crab brázdící vody psychedelického jazzu s ozvuky Pink Floyd, či klatovskou kapelu MRKLM [mira:kulum] hrající zamyšlené písně.

Více...

Jsme na Darujme.cz

Moving Station je v poslední době v mlze. Ale doufejme, že brzy bude zase tou zářící hemžící se zastávkou, jak se patří. Pracujeme na tom! 


Děkujeme všem, kteří nám vyjádřili a stále vyjadřují podporu a pokud byste i nadále rádi podporovali tento kulturní a tak trochu kultovní stánek, můžete. Kdykoliv! :) Zřídili jsme konto na platformě Daruj.cz, která umožňuje podporovat celou škálu občanských aktivit jedorázově i pravidelně.
Více informací o nás najdete zde. Račte vstoupit. Děkujeme!

♥ Vážíme si Vaší náklonnosti a podpory a jsme tu pro Vás.

Více...