Aktuality

Vítejte v MOVING STATION!

Milí návštěvníci, vítejte v MOVING STATION! Vítejte v prostoru pro kulturu, prostoru pro současné umění a vzdělávání, který sídlí ve zrekonstuované nádražní budově v Plzni na Jižním Předměstí. Provozovatelem je Johan, z.ú. a na těchto webových stránkách najdete podrobné informace o programu a našich aktivitách.
Zaměřujeme se především na současné divadlo, tanec a mezioborové umělecké experimenty. Potkáte se zde také s výtvarným uměním, filmovými přehlídkami, hudbou a novým cirkusem. Probíhá tu celá řada kurzů dramatické výchovy a improvizace. A samozřejmě nesmí chybět kavárna.

Těšíme se na vaši návštěvu! ♥

Více...

Mezinárodní tým přijíždí do Plzně s výjimečnou performance SAPIENS TERRITORY

"SAPIENS TERRITORY jsem viděl na festivalu Kiosk v Žilině a oslovila mne bezprostřednost akce, měl jsem zážitek, který mne velmi osobně zasáhl. Jde o vyjímečné, současné představení, ve kterém skvělí performeři pracují s velkým nasazením." - Roman Černík

Přijďte zažít pohybovou performance v sále Moving Station netradičně bez elevace v úterý 6. prosince od 19 hodin. Diváci jsou přímou součástí bytí na jevišti, ale ne ledajak. Jste zvědaví? Jak praví festival TANEC PRAHA: "Zvědavost je šance na zážitek." Tak přijďte. Jste srdečně zváni. 

Více...

Otevírací doba kavárny ve dnech 5.-11. 12. 2022

Vážení hosté,
otevírací doba kavárny v tomto týdnu je následující:

PO ~ 12-19 | 
ÚT ~ 12-21  | 19 h → Yuri Korec [SK] & Co.: SAPIENS TERRITORY
ST ~ 12-19 |
ČT ~ 12-20 |  18 h → Quo vadis, městské lázně?
​PÁ ~ 12-23  | 19 h → Dobročinný kavárenský kvíz
SO ~ zavřeno
​NE ~ 14-17 |  19 h → Nedělní pohádkový expres

Těšíme se na vaši návštěvu! 

Více...

DIVADLO POD KŮŽI

DRAMACENTRUM JOHAN zve studenty středních škol do nově otevřeného kurzu DIVADLO POD KŮŽI.

Kurz otevírá možnost nahlédnout do tvůrčího procesu divadla. Nabízí společná setkávání a tvoření, dílny s profesionálními divadelníky, navštěvování divadelních představení, prožitek, debatování. Probíhá každé úterý od 18:30 v Moving Station a hodí se pro kohokoli, koho zajímá divadlo, připravuje se na uměleckou školu nebo chce rozvinout své dovednosti v uvažování, reflexi a komunikaci. Více informací najdete ZDE

Více...