Workshopy

IMPROLISTÍ


29. 11. – 1. 12. 2019

Gymnázium Františka Křižíka a Moving Station Plzeň

Milí mladí improvizátoři (současní i budoucí)!
Pláčete po Improsletu? Přijeďte do Plzně na IMPROLISTÍ! 
IMPROLISTÍ – radost jistí. Podzimní slet, impráci… Vpřed! 
 

Pro začínající i pokročilé, pro středoškoláky i odrostlejší.
Věk ani zkušenosti nejsou rozhodující, elán a chuť na sobě pracovat předpokládáme. 

Více...

POHYBOVÝ WORKSHOP S LENKOU JÍŠOVOU

10. - 12.11.
Moving Station

Tanec jako projev radosti, přirozenosti, tvořivosti, vnímání citlivosti těla a pohybu a jeho dynamiky.
Tanec – pohyb jako prostředek komunikace, vedoucí k sebepoznání a propojování se s vnitřním a vnějším prostředím. Nebát se vstoupit se svým pohybem do prostoru, důvěra ve své tělo a propojení pohybu i hlasu a emoce.  
Tanec má obrovský tvořivý potenciál a přináší neopakovatelnost zážitku a prožívání vědomého pohybu, rozvíjí zdravé anatomické uspořádání těla. 
Využití principů Body Mind Centering, strukturovaných a kontaktních improvizací, některých technik současného tance.

Více...

Letní improvizace: Otevři si hlavu!

„Otevři si hlavu!“. 
Dramacentrum Johan pořádá 28. - 30. července 2017 letní workshop divadelní improvizace pro dospělé nabízí cestu ke svobodnému projevu v umělecké tvorbě i v každodenním životě.
 Budeme pracovat na uvolnění těla, budování citlivosti k sobě, roli i hereckému partnerovi. Otevření myšlenkového proudu a zbavení se stereotypů. Kurz je určen úplným začátečníků (i těm, kteří se zatím bojí) a pokročilým od 15 let. 
Chceš myslet jinak? Překvap sám sebe!

Více...

OBJEV SVOU VNITŘNÍ HUDBU - zážitkový seminář

Přijďte objevit svého vnitřního umělce.

V sobotu 18.2.2017 10.00 - 18.00 se na Moving Station koná hudebně zážitkový seminář. Na tomto workshopu se nebude učit zpívat nebo hrát, bude se učit naslouchat tomu, jak nám to zpívá a hraje samo. Dáme prostor naší vlastní jedinečné tvořivosti a umožníme jí se projevit ven. Bez posuzování. Bez kritiky. V lehkosti, hravosti a zvědavosti na sebe samé. Nic není dobře ani špatně. Jsme to my. 

Více...

Tanečně terapeutický workshop: Setkání se sebou i s druhými skrze Pesso a Tanec

Zážitkový a seberozvojový workshop, který nabízí propojení psychoterapeutického směru Pesso- Boyden a tance. Pesso-Boyden je psychoterapeutický směr, který pracuje s tělovou, emoční i kognitivní složkou osobnosti. Tanec je prostředek komunikace se sebou, s druhými, vnímání citlivosti těla a pohybu. Na workshopu budete mít možnost poznat techniky, cvičení a teorii, která vychází ze dvou přístupů a to Pesso – Boyden a tanečních principů Body Mind Centering.

Více...

Impro v pohybu

Improvizace je dorozumívání... se sebou, s partnerem, s divákem. Jak improvizujeme v běžném životě? Jak se napojujeme na sebe, druhé. Co děláme pořád stejně...chceme to tak? Kde najít v těle oporu pro to, co chceme říct? Budeme si „povídat“ pohybem, hlasem, zvukem, dechem i dotekem. Tvořit, vymýšlet si, blbnout i relaxovat. Nechat se vést, poslouchat a být slyšen i to celé pozorovat zvenčí. Osaháme svoje stereotypy v pohybu i v myšlení a zkusíme, co se stane, když některý z nich změní. 11. prosince od 10.00-18.00 na Moving Station. 

Více...

Workshop pantomimy

O víkendu 22. a 23. října 2016 proběhne na Moving Station worskhop zaměřený na Nonverbální herectví, pantomimu a práci s tělemBudeme se věnovat fyzickému tréninku a technikám k ovládnutí svého těla acelkovému propojení se svým tělem na jevištiVyzkoušíme cvičení na jevištní přítomnost, dech, pohled a temporytmus, techniku imaginární pantomimy - chůze na místě, práce s imaginárním objektem a další. Objevíme základy nonverbálního herectví, tvorbu divadelní postavy podle jejího fyzična a práci s hereckým partnerem.


 

 

Více...

Workshop storytellingu: Fantastické příběhy

Můžete se těšit na vypravěče Martina Haka a jeho dvoudenní worskhop živého vyprávění (17.-18.9.2016) a divadelní představení Africké povídačky II. vhodné i pro děti od 7 let (18.9. od 16.00). Workshop je určen umělcům, rodičům, učitelům a každému, který svým blízkým rád vypráví. Představivost, obrazotvornost, fantazie, uvěřitelnost a logika příběhu, to budou klíčová slova pro setkání nad příběhy, které dosud nikdo neslyšel. Budeme si vymýšlet a hrát si s realitou, cvičit dovednosti vypravěčského řemesla, učit se vidět v příběhu strukturu, cvičit  se v představivosti, obrazotvornosti, fantazii a umění pečlivého průvodce. Přihlášení a platba (nutná předem): martina.simankova@johancentrum.cz. Cena workshopu je 850/950,-.

Více...

Co když mě nic nenapadá

Dramacentrum Johan 26. března od 10.00 do 18.00 připravilo workshop divadelní improvizace
Zajímá tě improvizace, ale máš strach, že nebudeš vědět, co dělat? 

Cesta ke svobodnému projevu v umělecké tvorbě i v každodenním životě. 
Uvolnění těla, budování citlivost k sobě, roli i hereckému parnerovi. 
Otevření myšlenkového proudu.

 

Více...

Workshop storytellingu: Vyprávěj pohádku

Vyprávíte si? Vyprávějte třeba pohádky! Pohádka je klenot, pečlivě vyvedený a staletími prověřený šperk mezi příběhy. Je to hluboká studna životních témat každého věku. Od dětství až po stáří. Je magickým zrcadlem osobních životů i společenství, ve kterém  žijeme. To z ní vyrůstají a denně jsou v našem jednání vidět skutečné  hodnoty, modely vztahů k druhým k sobě i ke světu. Stojí za to o pohádku  pečovat a udržovat její obrazy živé. Ne jen předčítáním autorských textů  jiných, ale hlavně naším živým vyprávěním. To má moc blízkého dorozumívání a moc tvorby společného jazyka. Zkuste to. Jako rodiče, učitelé, divadelníci,  současní nebo budoucí. Workshop se koná o víkendu 27.-28. února, lektoruje Martin Hak, vypravěč příběhů.

Zájemci pište na martina.simankova@johancentrum.cz do 20. února.

Více...

Co když mě nic nenapadá

Dramacentrum Johan 23. ledna od 10.00 do 18.00 připravilo workshop divadelní improvizace. 
Zajímá tě improvizace, ale máš strach, že nebudeš vědět, co dělat? 

 

Více...