Divadlo pro děti

Očarovaný strom

Pohádka Očarovaný strom je jakousi obdobou Perníkové chaloupky. V zemi indiánů ale neznají perníky, lopaty ani ježibaby, zde mají svou velkou moc duchové, stíny a čarodějnice. Největší silou však, stejně jako u nás, zůstává láska a moudrost!
15.1. od 15 hodin na Moving Station.

Po představení bude následovat dramatická a výtvarná dílna.

 

Více...

Pan Žabák aneb Za dobrodružstvím!

Máte nějakého kamaráda? A už vám někdy ten kamarád někdy udělal něco, co se vám vůbec nelíbilo? A vy jemu? A už jste vůbec někdy zažili nějaké pořádné dobrodružství?! Lehce poetický a těžce dobrodružný příběh o kamarádství a jeho problémech. V neděli 27.11. od 15.00 na Moving Station. Po představení se děti mohou těšit na loutky a také na dramatickou dílnu inspirovanou představením. Na závěr se všichni sejdeme u výtvarného tvoření. 

Více...

O tom, co se možná stalo

Čtyři vánoční příběhy, oddělené koledami. V pohádkových příbězích se na scéně postupně objevují postavy, patřící k Betlému. Čtyři příběhy vyprávějí o tom Jak byl osel důležitý, Jak andělé naučili Honzu troubit, Jak se tři králové vydali na dalekou cestu a Jak pastýři vybrali nejhezčího beránkaO tom, co se všechno ještě mohlo stát budem snít v následné dramtické dílně. Na závěr se všichni sejdeme u Vánočního výtvarného tvoření. To vše 18.12. od 15.00 na Moving Sttaion.

Více...

Dobrodružná cesta černouška Joea

Pohádka pro děti s dílnou. Interaktivní divadelně-hudební projekt Dobrodružná cesta Černouška Joea je je připravená pro děti 25.9.2016 od 15.00. Společně budeme cestovat do africké školy, kde si vyzkoušíme  pár afrických rytmů a nahlédneme do obyčejného dne jednoho afrického chlapce. Na závěr bude připravena výtvarná dílna. Hraje a lektoruje: Duo Afrika. Vhodné pro děti od 2 let a jejich rodiče.

Více...

Africké povídačky II

Africké povídačky vypravěče Martina Haka. Pomocí jeho živého vyprávění se přesuneme do surové Afriky, díky moudrosti a důvtipu tamních příběhů si i dospělí přijdou na své. Představení začíná v 16.00 a je vhodné pro děti od 7 let v doprovodu dospělých.

Více...

Myší pohádka

Nedělní pohádkový expres přiveze na Moving Station 22. května od 15.00 loutkovou vyprávěnku Mileny Jelínkové. Co všechno se v babiččině špajsce přihodilo? Jak se tam myši zabydlely, co všechno snědly a jak jak to celé bylo? O tom vypráví Myší pohádka. Pro děti od 2 let. Po představení se děti a rodiče mohou tešit na loutky a také na dramatickou dílnu inspirovanou představením. Nakonec se společně sejdeme u výtvarného tvoření.

Více...

Barevná pohádka

Nedělní pohádkový expres přiveze Barevnou pohádku v podání rodinného divadla Rolnička. Společně shlédneme loutkové představení malém strašidýlku, které  hledá své místo na světě.
Po představení se děti a rodiče mohou těšit na loutky a také na dramatickou  dílnu inspirovanou představením.
Nakonec se společně sejdeme u výtvarného tvoření.  Pro děti od 2 let. Přihlaste se předem na martina.simankova@johancentrum.cz

Více...

Jarní medvědiny - pohádka pro děti s dílnou

Pohádka pro děti s dílnou. Loutkové představení na motivy knihy Wolfa Erlbrucha „Medvědiv“ o medvědovi, který se probudí po zimním spánku a zjistí, že by se chtěl stát tátou - medvětátou.Po představení se děti a rodiče mohou těšit na loutky a také na hudebně-dramatickou dílnu inspirovanou představením. 

Více...

O Nirdhanatovi

V neděli 28. února od 15.00 přiveze pohádkový expres loutkové představení na motivy indických lidových pohádek. Příběh o chudém Nirdhanatovi, který se vydal na cestu k  bohům, aby se jich zeptal, proč má tak velikou bídu. Po představení se děti a rodiči mohou těšit na loutky a také na dramatickou  a výtvarnou dílnu s názvem Loutky, které hrají.

Více...

Bílobílý svět

Malí i velcí diváci v neděli 24. ledna od 15.00 uvidí a uslyší hrátky s básněmi a krátkými prózami Daniela Heviera. Představením bude provázet malý kluk Adam a jeho každodenní trampoty doma i ve škole. Po představení se mohou děti a rodiče těšit na loutky a také na dramatiko- výtvarnou dílnu, kde se bude tvořit a hrát si s básničkami a také trochu výtvarně kouzlit. Přihlášky předem na martina.simankova@johancentrum.cz.

Více...

Já si přeju ... Dvě pohádky o lidském přání

Nedělní pohádkový expres uvádí loutkové interaktivní představení s tvořivou dílnou. 
Příběh první: O rybáři a rybářce, kteří bydlí ve staré chajdě a rádi by do lepšího.Moře je širé a tajemné, ryba chycena, co bude dál? (na motivy pohádky bratří Grimmů)

Příběh druhý: Může malý chlapec Dhruva změnit svůj život? Malé stínové divadlo o velkém přání. (indická pohádka)

Více...

Angel-ky (Lucia Kašiarová, Vanda Hybnerová)

Dětské interaktivní představení pro děti od 3 let.
Dvě nemotorné Angel-ky hlídají nebeskou bránu, ale kdy si mají hrát? Prostě někdy se holt brána hlídat nemusí a je čas ponořit se do světa hry a fantazie. Představení je doprovázeno interakcemi dětí, které si na vlastní kůži zakusí, jaké to je dostat se do nadpozemského světa andělů. 
Víte jak vypadá andělské hovínko?

Více...

Angel-ky (Lucia Kašiarová, Vanda Hybnerová)

Dětské interaktivní představení pro děti od 3 let, 30. 11. od 11:00 na Moving Station.
Dvě nemotorné Angel-ky hlídají nebeskou bránu, ale kdy si mají hrát? Prostě někdy se holt brána hlídat nemusí a je čas ponořit se do světa hry a fantazie. 
Představení je doprovázeno interakcemi dětí, které si na vlastní kůži zakusí, jaké to je dostat se do nadpozemského světa andělů. 
Víte jak vypadá andělské hovínko?

Více...

Čertovská pohádka s dílnou

Nedělní pohádkový experes opět přijíždí na Moving Station! 
Dramacentrum Johan zve v neděli 22. 11. od 15:00 na Moving Station (Most Ivana Magora Jirouse 2) děti a rodiče na loutkové představení o malém čertíkovi, který je vyslán z pekla na zem. Bude strašit děti? Nebo se s nimi raději skamarádí? A co si počne až napadne sníh?

Více...

Mezi námi (Hana Strejčková/ FysioART), premiéra

Kdy budeme doma? Tati, je to náš dům?
Mami, podej mi tu hvězdu. Vždyť je vysoko. Není, stačí přece vyskočit. Nestačí, už spi a zhasni! Vždyť, to mi svítí ta hvězda, která byla nadosah.
A kdy už budeme doma?
Brzy.

Náš příběh je skutečný, a zároveň pohádkový. Reflektuje dětský pohled na svět a ten konfrontuje s pohledem dospělého.

Co je můj sen a co tvá skutečnost? Co vidí dítě? A vidí totéž dospělý?

Více...