Pro média

Moving Station pořádá již osmé Ozvěny EKOFILMu v Plzni

TISKOVÁ ZPRÁVA, Plzeň, 10. 4. 2024

 

Již osmé Ozvěny EKOFILMu – mezinárodního filmového festivalu zaměřeného na životní prostředí a jeho ochranu – v Plzni pořádá kulturní prostor Moving Station ve dnech 15. - 19. dubna 2024.

 

Festival nabídne 8 pásem pro školní skupiny doprovázených moderovanými diskusemi s odborníky, 3 večerní projekce v malém sále Moving Station formátované jako kinokavárna s občerstvením z místního baru, výstavu Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně o tzv. Zelenomodré infrastruktuře s názvem Voda spojuje a program doplní oceňovaná taneční inscenace pražského souboru PocketArt.

 

Více...

Připomeňme si společně odkaz Václava Havla

A nebuďte smutnej, Vaňku! aneb 85 setkání s Václavem Havlem

 

Letos je to již deset let, kdy nás opustil Václav Havel. Jedna z nejvýznamnějších osobností naší polistopadové historie, dramatik, filozof a prezident. 

 

85 čtenářů připomene jeho myšlenky čtením jeho proslovů v plzeňském kulturním prostoru Moving Station v sobotu 18.12. mezi 16:00 a 20:30. Akce bude veřejně přístupná a také přenášená on-line na Facebooku Moving Station, Plzeň.eu a Plzeň 2015.

 

Více...

Centrum pro komunitní práci západní Čechy představilo první výsledky analýzy současného stavu participace v Plzni

Ve středu 1.12. proběhlo v Moving Station pracovní setkání zástupců města a neziskového sektoru, kteří se zabývají místním rozvojem. Cílem bylo konzultovat otázky týkající se stavu participace v Plzni. Jednání se zúčastnili například náměstek primátora města Plzně Michal Vozobule, ředitelka Útvaru koncepce a rozvoje Irena Vostracká, vedoucí Odboru prezentace a marketingu Jana Komišová nebo zahradní architektka Jana Pechová ze Správy veřejného statku města Plzně.

Ze zástupců aktivních iniciativ a občanských sdružení diskutovali Eva Volfová z pro)(hnutí, Marcela Mašínová z organizace PaNaMo, Roman Černík z Johanu, Marek Sivák za Pěstuj prostor z.s., Daniel Bečvář ze Skautského institutu, Vlasta Faiferlíková a Petra Bláhová z TOTEMu. Účastnili se i Jiří Konečný z Plzeň na kole a Tereza a Hynek Horákovi z Kolem Plzně a další.

 

 

Více...

BAROKNÍ DECH - festival divadla v krajině

Poutní kostel sv. Barbory u obce Všekary na Domažlicku brzy opět ožije! Plzeňská organizace Johan zde ve dnech 12.–15. 8. 2021 pořádá letní program plný umění a setkávání.

 

„Johan dlouhodobě pracuje na projektech, ve kterých se konkrétní místo stává spolutvůrcem uměleckého i společenského zážitku a krajina kolem sv. Barbory je tou nejlepší magickou kulisou, kterou si divadelní festival může přát. Chtěli bychom, aby se do krajiny, do opuštěného, poničeného kostela, vrátila lehkost a zpěvnost jakou baroko v české krajině oplývá,” uved Roman Černík, umělecký ředitel centra Johan.

 

Více...

Centrum pro komunitní práci západní Čechy spouští analýzu participace v Plzni, Moving Station bude hostit projednávání strategických témat

Praha, Brno a Ostrava v posledních letech stále častěji vyzývají své občany, aby se zapojili do plánování významných rozhodnutí nebo se podíleli na vytváření strategických dokumentů. Význam občanské participace roste, města zřizují samostatná pracoviště, kde odborníci iniciují projekty pro větší zapojení veřejnosti při rozhodování o budoucích projektech. Po třiceti letech, kdy se participace stala součástí agendy obcí, nastal čas na její reflexi. Analýza participace na celorepublikové úrovni a v Praze již proběhla, teď přišla na řadu i Plzeň.

 

Více...