O projektu / Moving station

MOVING STATION - PROSTOR PRO VAŠE PROJEKTY, NÁPADY, AKCE

Moving Station je inspirativní místo v působivě revitalizované kulturní památce, otevřený prostor pro současné umění, vzdělávání, zábavu i vaše projekty. 

Moving Station je svébytná alternativní plzeňská scéna pro současné divadlo, tanec a mezioborové umělecké experimenty, která již od roku 2000 hostí umělce z celého světa. 

Moving Station je také vhodným místem pro konání Vašich konferencí, firemních akcí, festivalů, přednášek, představení, koncertů, výstav, vernisáží, filmových projekcí, přátelských či uměleckých setkání, svateb a oslav. 

V případě zájmu o pořádání akce na Moving Station se obraťte na Terezu Karbanovou,
+420 775 131 309, 
tereza.karbanova@johancentrum.cz

Dokončená rekonstrukce nám otevřela prostor k rozšiřování základny spolupracujících umělců, podporovat nové talenty formou uměleckých rezidencí a rozvíjet nové formy dialogu s diváky i sousedy v okolí naší budovy.

Mezinárodní festival Divadlo (off sekce JOHAN uvádí … ) byl inspirací pro vstup do budovy. V čase festivalu Divadlo jsme v roce 2000 otevřeli poprvé nádražní budovu umění, proto jsme čas festivalu také zvolili jako čas odhalení realizované proměny. Spolu s námi diváky i uživatele symbolicky uvítali ti, kteří nás inspirovali podobnou cestou. Ke společnému otvíracímu projektu jsme pozvali naše přátele a vzory, legendární Teatr Osmego dnia z Poznaně, jehož tvůrci společně s českými spolupracovníky vytvořili původní performanci Železná cesta. A v programu naší scény pro festival Divadlo nechybělo ani Divadlo Continuo nebo projekt Vesmírná Odyssea vzniklá v centru Stanica ze Žiliny.

A od září už jsme jeli v novém a naplno. Páteří byla nabídka původních projektů v oblasti současného tance (např. 420PEOPLE, VerTeDance nebo NANOHACH) a přesahových, experimentujících projektech (Spitfire Company, Tantehorse, Divadlo X10, Divadlo Continuo, Ryuzo Fukuhara nebo původní projekt Broken Words). Vzhledem k cílové skupině se nám plně osvědčily pravidelné debaty s tvůrci po představení.

Foto: Tanec a divadlo na Moving Station