Přísnej vejlet / Secure yourself / Mezinárodní projekty

Česká verze mezinárodního autorského představení vzniklého v rámci projektu „Everything but politics“ na Moving Station 7. června od 20.00. Projektem „Everything but politics“ chce divadlo mladých TaO! Gratz otevřít náctiletým politiku jako téma, reflektovat ji, sledovat, brát v potaz, předejít jejímu vnímání jako příliš složité, nedosažitelné oblasti. Zájem o okolí a společnost je základ současného umění a občanská angažovanost, snaha pídit se po kontextu a práce s informacemi mohou být hlavním přínosem tvořivě dramatické práce.

Ke spolupráci přizvaly koordinátorky Natascha Grasser a Anna-Katerina Fritzberg italský dramatický soubor při pedagogické škole v Brixenu vedený Thomasem Troiem a centrum pro sociální a kulturní projekty Johan, které oslovilo gymnazisty Františka Křižíka a Bio Mashu.
Po dramaturgických a tvořivě divadelních přípravách se skupiny setkaly v desetidenním společném soustředění. Politika se výživnými dramatickými lekcemi konkretizovala do témat bezpečnosti, bezpečí, zákazů, doporučení, nucení, klamu, médií či přeinformovanosti. Studenti hráli, performovali a improvizovali anglicky. Výsledná inscenace důsledně teatrálně využívá také směsi národních jazyků a zástupné řeči. (V české verzi jsme lingvistické pasáže vypustili .)
Divadelní výstup v celé šíři a mezinárodním obsazení bude k vidění v Plzni na podzim.