OZVĚNY EKOFILMU V PLZNI 2023

17.-21. 4. 2023, Moving Station

 

Již sedmé Ozvěny EKOFILMu – nejvýznamnějšího českého festivalu filmů s tématikou životního prostředí a jeho ochrany – tradičně v Plzni přivítá kulturní prostor Moving Station. 

Kromě hlavního programu - projekcí snímků v sekcích Krásy přírody, Středoevropské filmy a Krátké filmy především z 48. ročníku mezinárodního filmového festivalu EKOFILM se můžete těšit také na doprovodný program - besedy s environmentalisty, workshopy či tématickou výstavu.

Projekt je realizován za podpory nadačního fondu Zelený poklad.

Diskuze o klimatické krizi prošla za poslední čtyři roky velkou změnou. I proto jsme si letos dali za cíl tuto debatu na EKOFILMu reflektovat a nadále kultivovat. Jako společnost jsme se totiž sice výrazně posunuli v našem smýšlení, ty velké a nevyhnutelné změny nás ale teprve čekají. Je tak třeba být ostražití a držet směr. K tomu se snažíme letos přispět debatami a přednáškami o klimatické a ekologické krizi, kterou procházíme,“ uvedl Martin Čech, který má na starost odborný doprovodný program festivalu EKOFILM. 

„Filmy letošního ročníku ukazují, že zájem a angažovanost jednotlivých lidí je zásadním činitelem ve změně uvažování o přístupu k planetě. I když se mnohdy jedná o cestu velmi trnitou, pozitivní přístup pomáhá nalézt smysluplná řešení a může ovlivnit chod celé společnosti,“ hlavní dramaturgyně Jitka Kotrlová.

Sekce krátkých filmů přináší pestrou paletu pohledů na ekologická témata ze všech koutů světa – od Chile přes Nizozemí, Českou republiku až po Austrálii.

Na všechny akce je vstup zdarma a rezervace vstupenek je možná na GoOut.net.

EKOFILM je nejstarším mezinárodním filmovým festivalem s environmentálním zaměřením v Evropě. Hlavním pořadatelem je Ministerstvo životního prostředí ČR. Každý rok otevírá festival některé z aktuálních environmentálních témat současnosti. Přehlídku více než stovky vybraných filmů hostí každoročně na podzim město Brno. 


Plzeňskou edici Ozvěn EKOFILMu pořádá centrum pro současné umění a vzdělávání JOHAN, provozovatel kulturního prostoru Moving Station, za podpory Nadačního fondu Zelený poklad - www.zelenypoklad.org.