OZVĚNY EKOFILMU V PLZNI 2022

19. – 23. 4. 2022

 

Již šesté Ozvěny EKOFILMu – nejvýznamnějšího českého festivalu filmů s tématikou životního prostředí a jeho ochrany – tradičně v Plzni přivítá kulturní prostor Moving Station. 

Program je otevřen dopoledne především pro školy, v ostatních časech pro širokou veřejnost. Projekce jsou spojeny s tematickými diskusemi s odborníky. 

Každý rok otevírá festival některé z aktuálních environmentálních témat současnosti.

V dnešní době je diskuse o ochraně přírody, jejích úskalích a jejím smyslu stále intenzivnější. Proto environmentální festival EKOFILM již tradičně do této diskuse přináší nové podněty, nápady i neotřelé pohledy z celého světa. Filmy jsou schopny krásy i problémy přírody objevit, představit i navrhovat řešení, a ještě je představit širokému publiku.

Na všechny akce je vstup zdarma a rezervace vstupenek je možná na GoOut.net.

Původní plzeňská edice pořádaná centrem JOHAN a podpořená Nadačním fondem Zelený poklad se každoročně proměňuje. Samozřejmě přehlídka zahrnuje projekce vybraných snímků. A k tomu pořadatelé přidávají další tematický program: diskusi na téma cyklodoprava v Plzni (v rámci zahajovacího večera 19.4.), Večer deskových her s environmentální tematikou (ve středu 20.4.),  kinokavárnu s projekcí krátkých filmů (ve čtvrtek 21.4.), úklid v okolí Moving Station (v sobotu 23.4.) a pouliční pohybové představení StroMy (v sobotu 23.4. ve Smetanových sadech).

Rádi bychom nabídli program aktuální, závažný, ale rozhodně ne nudný. Přijďte a posuďte sami.

EKOFILM je nejstarším mezinárodním filmovým festivalem s environmentálním zaměřením v Evropě. Hlavním pořadatelem je Ministerstvo životního prostředí ČR. Každý rok otevírá festival některé z aktuálních environmentálních témat současnosti. Přehlídku více než stovky vybraných filmů hostí každoročně na podzim město Brno. 


Plzeňskou edici Ozvěn EKOFILMu pořádá centrum pro současné umění a vzdělávání JOHAN, provozovatel kulturního prostoru Moving Station, za podpory Nadačního fondu Zelený poklad - www.zelenypoklad.org.