#AimtecHackathon / Program Moving Station

8.-10. 3. 2024, celá budova Moving Station

„Když kód pomáhá” je už podruhé podtitulem tradiční plzeňské akce, na které se programátorské týmy budou snažit navrhnout aplikace nebo vytvořit řešení na podporu konkrétních osob žijících s handicapem. Na svou práci budou mít přesně čtyřicet hodin. O víkendu 8.–10. 3. se ale kulturní centrum Moving Station stane nejen místem klání programátorů. Sobotní program nabídne přednášky pro nadšence do technologií a v neděli také zajímavý program pro rodiny s dětmi.
 
Hlavním cílem akce #AimtecHackathon je pomáhat – vymýšlet nástroje, které ulehčí běžný život lidem s handicapem. Že má tato forma pomoci smysl, dokládá i úspěšný projekt z loňského roku, kdy tým hackerů navrhl aplikaci na ovládání speciální klávesnice vytvořené za pomoci 3D tisku. Díky ní může Lenka bojující s následky dětské obrny například poslouchat audioknihy, pouštět si YouTube nebo psát e-maily a SMS. 
HackIt – 40 hodin hackování pro dobrou věc
 
Letos čeká na týmy výzva v podobě návrhu aplikací pro nevidomého Lukáše, nástroje pro obrázkovou komunikaci pro děti s poruchou autistického spektra nebo práce se speciálním ovladačem na hry procvičující motoriku a krátkodobou paměť.
 
Na tuto akci nelze uplatnit předplatné Moving Station 2023/2024.

Registrace je nutná předem na všechny části #AimtecHackathonu.
https://www.aimtechackathon.cz/
 
HackIt – programátorský maraton: pátek 8. 3. – neděle 10. 3. 2024, vstupné 500 Kč
TechTalks – přednášky pro veřejnost: sobota 9. 3. 2024, vstupné 150 Kč
Young Hackers – program pro rodiny s dětmi: neděle 10. 3. 2024, vstupné ZDARMA