Ivo Hucl: BEZEJMENNÉ KRAJINY - uvedení nové knihy / Program Moving Station
29. 2. 2024, 18:00, malý sál Moving Station
Bezejmenné krajiny jsou textovým shrnutím části jeho kurátorské práce a kulturních aktivit kolem Bezejmenné čajovny ve Šťáhlavicích za poslední desetiletí. V padesáti textech Ivo Hucl připomene díla a osobnosti české kulturní a výtvarné scény (Ivan Hostaša, Jiří Kornatovský, Kurt Gebauer, Oldřich Král…) a některé významné projekty z oblasti umění Dálného východu (Shōko Kanazawa, Ryōji Ikeda, Yūsai Kobayashi, Liou Sia…). Ivo Hucl též osobitým způsobem zpracovává různé konotace synkretického působení duchovních a estetických ideálů zejména japonského a tibetského myšlení na českou a evropskou kulturu.
Redakce: Vladimír Novotný
Jazyková redakce: Soňa Rychlíková, Jana Vejvodová
Ilustrace: František Steker
Portrét autora na záložce: Alžběta Huclová
Grafický návrh knihy: Bušek+Dienstbier
Tisk: Akcent tiskárna Vimperk, s.r.o.
Vydání první, 296 stran
ISBN 978-80-11-02765-0
Cena: 250 Kč
V bezčasí přestupného roku vystoupí:
Ondřej Smeykal – didgeridoo, gongy
Vladimír Novotný – úvodní slovo
Roman Černík – esej
Marcel Bárta – saxofony, klarinet
Ivo Hucl – texty
Nová kniha kurátora a básníka Iva Hucla, tentokrát převážně o výtvarném umění a umělcích, které znáte (nebo jste alespoň byli v Plzni na některé jejich výstavě) a také trochu o poezii, přírodě, soucitu, Tibetu, Japonsku a obecně východním myšlení. Kniha, jako všechny autorovy dosavadní tituly, vyšla v Bezejmenné edici Bezejmenné čajovny, v tradiční grafické úpravě Jana Dienstbiera, s ilustrací Františka Stekera na obálce. Pro ty z vás, kteří se nechcete prokousávat něžně odbornými texty, máme jednu úlevnou zprávu. Knihy si můžete jen koupit; barevně se hodí do každého interiéru!! Protože jak říkával Umberto Eco, knihy se vlastně ani nemusí číst, stačí s nimi žít v jedné domácnosti.
Marcel Bárta (1974)
Saxofonista, klarinetista, skladatel a výtvarník. Významná postava české jazzové a improvizační scény. Zakladatel elektrojazzového kvinteta MUFF, sextetu VERTIGO, dua DoMa Ensemble; V poslední době vystupuje s divadelním souborem Farma v jeskyni. Je několikanásobným držitelem ceny akademie populární hudby „Anděl“ v kategorii jazz a mnoha dalších nominací. Spolupracuje s řadou významných domácích i zahraničních umělců napříč žánry.
Ondřej Smeykal (1973)
je originální český výtvarník, ale především profesionální hráč a průkopník hry na australský domorodý nástroj didgeridoo, na které začínal jako samouk v dnes již legendární skupině Wooden Toys s Ianem Woodem. Od té doby stačil hru na tento nástroj dovézt k mistrovství, které je oceňováno po celém světě a to včetně kolébky tohoto „magického“ aboriginského nástroje - Austrálii. Často je zván ke spolupráci významnými českými i zahraničními hudebníky. Spolupracoval například s Monikou Načevou, Pavlem Fajtem, Petrem Niklem, Milošem Dvořáčkem, Jaroslavem Duškem, Milanem Caisem a v poslední době i s básníkem Ivem Huclem.