Martin Hodoň a kol.: C R ASH / Program Moving Station

14. 3. 2024, 19:00, velký sál Moving Station

C R ASH je pohybová performance na pomezí fyzického divadla a současného tance, která vznikla ve spolupráci režiséra Martina Hodoňa a performerek Terezy Kmotorokové a Jazmíny Piktorové. V minimalisticky velkolepém světelném designu Lukáše Kubičiny se ze tmy vynořují pohyblivé a rytmické obrazy vztahů, aby po "světle na konci tunelu" zase zmizely v hluboké tmě.
C R ASH zkoumá projevy a mechanismy v rodinném, partnerském či přátelském spolužití. Láska, přetvářka, vzdor, iluze, násilí, opuštění, odpuštění. Je to břemeno, které s sebou taháme, pupeční šnůra, kterou nedokážeme odstřihnout, obojek, ze kterého se jednoho dne jednoduše vyvlečeme nebo náš pán naráz ztratí silu ho víc držet?
 
REŽIE: Martin Hodoň
TVORBA A INTERPRETACE: Tereza Kmotorková a Jazmína Piktorová
POHYBOVÁ SPOLUPRÁCE: Daniel Raček
SVĚTELNÝ DESIGN: Lukáš Kubičina
HUDBA: Jakub Mudrák
KOSTÝMY: Johanna Grigarová
FOTO: Alena Kurajdová
PRODUKCE: GAFFA, SKOK!, Alexandra Mireková
 
Projekt z veřejných zdrojů finančně podpořil Fond na podporu umenia.
 
Na tuto inscenaci je možné uplatnit předplatné Moving Station 2023/2024.

"Přerostlé deti, infantilní matky. Pozor, spadneš! Tak jako tvoje babička, tvoje matka, i ty spadneš. Do hlubin. Do mělčiny. Sama vidíš dno, ale toužíš se ho dotknout. Zjistit, jestli sa dá prorazit bahnem zaplavená poušť, kde je klidněji. Lehce plaveš, lehce letíš. Vymáčkeš ze sebe poslední vzduch, ode dna ke dnu se odvážíš jen se ženou z kostí. Přes ulici sleduješ dlaně na dně svojí odvahy."
 
O souboru:
Kolektív autorov sa utvoril výnimočne pre vznik predstavenia C R ASH. Iniciátorkou projektu je Tereza Kmotorková - činoherná herečka, speváčka a performerka fyzického divadla so zameraním na prepájanie pohybu, slova, hudby a tanca. Jazmína Piktorová je herečka, tanečnica a performerka, ktorej tvorba spočíva v prepájaní fyzického divadla s tancom, herectvom, lyrickou klauniádou a prácou s objektom. Daniel Raček - tanečník, ktorého tvorivo-výskumné projekty presahujú hranice vedy a umenia.
Lukáš Kubičina pôsobí v oblasti performatívneho umenia ako svetelný dizajnér ale tiež tvorca hudby a zvukového dizajnu. Jakub Mudrák je vyštudovaný režisér, ktorý v poslednom období vytvoril elektronickú hudbu do viacerých tanečných predstavení.