TUTOCirk: VPŘED / Program Moving Station

31. 1. 2024, 19:00, velký sál Moving Station

Za úspěchem, za sny. Za tím, po čem toužíme! Teď. Se slevou. 
 
Představení inspirované optickou básní Václava Havla VPŘED se v jedinečné komice zaměřuje na nezastavitelné tempo společnosti a konzumu. Snažíme se všechno zažít, stihnout a vlastnit. To co má on, chci i já. Na cestě za vytouženým cílem se ale setkáváme s překážkami. Jsou to lidé okolo nás, jsme to my sami. Je vůbec nějaký cíl? A co se stane, když zastavíme? 
 
Představení kombinuje skupinovou akrobacii, teeterboard, fyzické divadlo a... nákupní vozík. Vpřed je třetím celovečerním představením z dílny Žongléros Ansámbl, tentokrát ve spolupráci s dechberoucí, živě produkovanou hudbou a zpěvem Emy Brabcové. Představení vzniklo pod uměleckou supervizí Markéty Vacovské.
 
Na tuto inscenaci bohužel není možné uplatnit předplatné Moving Station 2023/2024.

ÚČINKUJÍ: Ema Brabcová, Jan Brand, Jiří Hlaváč, Jiří Misař, Lucie Misařová, Martina Vaněčková
HUDBA: Ema Brabcová
LIGHT DESIGN: Jan Hugo Hejzlar
KOSTÝMNÍ DESIGN: Lucie Bartošová
POHYBOVÁ SUPERVIZE: Markéta Vacovská
DIVADELNÍ SUPERVIZE: Roman Černík
DÉLKA: 50 minut
PREMIÉRA: Letní Letná 2021
 
TUTOcirk tvoří novocirkusové inscenace pro dětské i dospělé publikum. Pohybuje se na hranici nového cirkusu a pohybového divadla a ve svých inscenacích často spolupracuje s výraznými hudebními osobnostmi. Svébytným vizuálním jazykem zpracovává aktuální společenská téma a v jejich kontextu pokládá sobě i divákovi otázky, bez nucené snahy získat jasně definované odpovědi. V tvorbě pro děti si klade za cíl seznámit mladého diváka se světem nového cirkusu kultivovanou humornou formou.
 
Novocirkusová company TUTOcirk  se v říjnu 2022 oficiálně vykrystalizovala v rámci spolku Žongléros Ansámbl, pod jejímž jménem do této doby vystupovala. Zapsaný spolek, který uměleckou skupinu nadále zastřešuje, pokračuje ve vzdělávání veřejnosti v plzeňském centru nového cirkusu Cirkuláriu a popularizaci nového cirkusu během festivalu Žonglobalizace.