V.O.S.A. Theatre a Sunriders: C’EST LA WHEEL / Program Moving Station

14. 8. 2021, 20:30, Kostel sv. Barbory, Všekary
 
Uvedeno v rámci festivalu divadla v krajině Barokní dech. Kompletní program festivalu ZDE. Vstupenky k zakoupení přes GoOut nebo na místě.
 
S notnou dávkou lomozu i supění za vámi přijíždí zosobnění pradávného lidského vynálezu, pravé, nefalšované kolo. Naše kolo je ovšem obří, je to kolo cirkusové, kolo pohádkové, lehké jako zamilovaná myšlenka, těžké jako osamělé srdce, bez nadsázky pět metrů vysoké, půl tuny lehké, perfektně vyvážené a ovládané nejjemnějším dotykem. Dva hrdinové na něm roztočí vyprávění o jedné letní lásce, která začala jako na houpačce a nakonec se s vířením vznesla až nad mraky. Letí dnešní dívky nejen na auta, ale i na kola? Je kolo ideální dopravní prostředek na výlet ve dvou? Stačí malé lidské ručky na roztočení pětimetrového kolosu?
 
Uvidíte akrobacii, tanec i šprýmy, těžké balancování na hraně rizika i lehké taneční kroky.
 
Nastupte do hravého koloběhu lásky a nechte se naším kolem vyvézt vysoko nad každodenní shon. Máme dvě sedačky navíc a nakonec vás necháme vystřídat se na nich s ostatními…
 
Režie: Štěpán Benyovszky
Hrají: Nikol Šneiderová, Jonáš Janků
Hudba: David Pravda
Kostýmy: Erika Čičmanová
 
Délka: 45 minut
Vhodnost: 5+

O souboru:
 
V.O.S.A. Theatre je sdružení profesionálů, kteří se věnují především pouličnímu divadlu a obecně pouličnímu umění. Pouliční divadla chápeme jako specifický divadelní žánr, který má velkou šanci obohatit významné venkovní akce.  V.O.S.A. Theatre se již mnohokrát představilo před mezinárodním publikem na zahájení akcí celospolečenského významu. Je nám ctí, že jsme mohli spolupracovat na prezentaci českého pavilonu na EXPO 2010 v čínské Šanghaji či se zastoupením Czech trade v Londýně a Berlíně. V.O.S.A. Theatre se často účastní i mezinárodních divadelních festivalů se svým představením Vysoké snění. Reprezentovalo Prahu na výročních oslavách Saint-Petersburgu, v Rize či slovinské Lublani. Zahajovalo i Mistrovství světa v ledním hokeji v Košicích 2011, či MS v letech na Lyžích 2014 v Harrachově. V roce 2014 odehrálo několik repríz inscenace Vysoké snění i na Velké ceně formule 1 v Bahrainu.