Zuzana Burianová a JOHAN: A KDE TY BYDLÍŠ? - ZRUŠENO / Program Moving Station

24. 11. 2020, 19.00

Touha po totální nezávislosti, boj o přežití v extrémních podmínkách, reality show, Marie Kondo, obchod s výtvarnými potřebami. Vyber si: V paneláku s kamarádkou, co chce otěhotnět, ve sklepním bytě u vlakového nádraží, s uřvanými sousedkami, nebo na návštěvě u rodičů na dobu neurčitou? Co dělá na dvoře ta skříň? A čas mezitím plyne a všude trochu jinak. 

VYSTUPUJÍ: Bio Masha, Martina Šindelářová a Jonáš Špaček

REŽIE: Zuzana Burianová

KONCEPT PROJEKTU: Zuzana Burianová, Roman Černík, Matěj Samec a kolektiv
DRAMATURGICKÁ SPOLUPRÁCE: Matěj Samec, Roman Černík
VÝTVARNÁ SPOLUPRÁCE: Bio Masha
KONCEPT SVĚTLA: Jonáš Špaček
KONCEPT ZVUKU: kolektiv
PRODUKCE: Roman Černík a JOHAN z.ú.   
PRODUKČNÍ SPOLUPRÁCE: Petra Štěpánová, Eva Kraftová
TECHNICKÁ SPOLUPRÁCE: Petr Beránek, Jan Strnad

70 min bez přestávky

Původní autorská inscenace vzniká na motivy knihy Terezy Semotamové, Ve skříni. 

Pokračuje v cyklu původní tvorby iniciované centrem JOHAN Plzeň, který vychází ze zájmu a studia současného společenského dění, zajímá nás svět, ve kterém žijeme. Umění podle nás má za úkol dotýkat se palčivých momentů našeho života.

Počet obyvatel naší planety roste. Existují plány a koncepty bydlení budoucnosti, kdy lidé ve městech budou moci efektivně sdílet své domovy. Zároveň roste trend cílené izolace od ostatních, stěhování na venkov, meditace v lese a pečlivé ochrany osobního prostoru. A pak jsou ti, co si nemohou vybírat, nedosáhnou na hypoteční úvěr, nemají to štěstí funkčního rodinného zázemí, úspěšného dostudování, nebo zdařilého startu kariéry. Na pozadí příběhu tří postav se otevírá otázka: jak si chránit svoji nezávislost na minimálním prostoru.

Inscenace vznikla za podpory rezidenčního programu Statutárního města Plzně.

Projekty centra JOHAN podporuje Ministerstvo kultury České republiky.

Premiéra: 10. září 2019 na MOVING STATION Plzeň v rámci programové sekce “JOHAN uvádí” Mezinárodního festivalu DIVADLO Plzeň
 

ZUZANA BURIANOVÁ (1989) Divadelní režisérka. Studovala na pražské DAMU obor režie činoherního divadla. Často inscenuje autorské texty a postdrama, hledá hranice a střety rozličných uměleckých druhů. Je autorkou sociálního divadelního projektu Co čumíš, který spolupracuje s ženami v sociální tísni. Spoluzakládala divadelní spolek BodyVoiceBand a dlouhodobě spolupracuje s divadlem Tygr v tísni. Působila také v Divadle J.K.Tyla Plzeň, v Národním divadle Brno, v Klicperově divadle v Hradec Králové, Divadle na Vinohradech, ve Venuši ve Švehlovce a  Divadle na cucky.

BIO MASHA (vlastním jménem Marie Černíková,1982) Výtvarnice a performerka. Pravidelně spolupracuje s ČRO Vltava (Rádio Dada) a je frontmankou hudebního uskupení DebbiLove. Absolvovala scénografii na KALD DAMU. Spolupracovala a spolupracuje s různými divadly a divadelními skupinami (HaDivadlo, Horácké divadlo Jihlava, Studio Rubín, MeetFactory, Studio Hrdinů, Divadlo X10). Umělecky spolupracuje s řadou neziskových organizací a aktivit. 

MARTINA ŠINDELÁŘOVÁ (1995) Herečka. Čerstvá absolventka KČD DAMU, na volné noze. Členka souboru Buzny a kuřačky.

MATĚJ SAMEC (1985) Vystudoval dramaturgii na DAMU. Od roku 2013 pracuje jako dramaturg a umělecký šéf Divadla MeetFactory. Zaměřuje se na adaptace současné prózy. Od roku 2016 pracuje též jako externí moderátor Radia Wave. Několik měsíců žil v Buenos Aires.

TEREZA SEMOTAMOVÁ (1983) Spisovatelka. Absolvovala scenáristiku a dramaturgii na Divadelní fakultě JAMU a germanistiku na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Věnuje se publicistice a je autorkou literárních pořadů a rozhlasových her, které byly realizovány Českým rozhlasem. Je podepsaná pod scénářem k audiodramatu Rozeznění – Lidice 2012. Překládá z německého jazyka.