ART APEL 2020 / Umění dívat se

ART APEL
 

Moving Gallery, umělecká platforma kulturního centra Moving Station v Plzni, vyhlašuje otevřenou výzvu pro rok 2020, která je zaměřená především na začínající autory, čerstvé absolventy škol a výrazné nezávislé tvůrce.

Možnostem se meze nekladou, ať už se jedná o malbu, fotografii, grafiku, ilustraci či prostorovou tvorbu a sochu, přihlaste svůj umělecký projekt a staňte se součástí „hemžící se stanice“ v Plzni, poznejte město kultury 2015.

Původně odjezdová budova železniční stanice z počátku 20. století, v roce 2015 plně zrekonstruovaná jako centrum umění, divadelní prostor a otevřený kulturní prostor nabízí rozmanité plochy k uspořádání výstavy:


Vstupní hala: určena pro prostorové i závěsné instalace

Moving Café: galerie je součástí kavárny a obohacuje tak prostor určený k setkávání.  Místo propojuje umění s každodenním životem a dostává jej tak na oči návštěvníkům a kavárenským povalečům.

Malý sál: prostor, který je primárně určen k pronájmu veřejnosti a pořádání seminářů, čtení, přednášek a podobných událostí. Společně s kavárnou se pod vlivem vystavovaného umění stává nevšední živou galerií.

Prostor před budovou: místo situované na mostě Ivana Magora Jirouse naproti odbavovací hale vlakové stanice Plzeň - Jižní předměstí je určeno pro venkovní instalace větších rozměrů. Venkovní prostor vybízí k vystavování a zároveň k propagaci Moving Station jako umělecké platformy současného umění.
 

Termín zasílání námětů:
14. 3. 2019 – 14. 6. 2019


Kontakt:             
marketa.ticha@johancentrum.cz
www.johancentrum.cz
+ 420 773 740 272


Za veškerou kurátorskou činnost zodpovídá Markéta Tichá.

Těšíme se na setkání s vaší tvorbou! :)