Faust v komiksu / Výstavy

Autor: Marek Berger, Jörg Hartmann, Magdalena Kaszuba, Janna Klävers, Marie Kohoutová, Anna Kucharčíková, Antonia J. Kühn, Karel Osoha, Viktor Svoboda

Vernisáž 31.11.2021 

Konec výstavy: 22.12.2021 

Výstava je výsledkem již třetího ročníku česko-německého komiksového sympózia v galerii Klenová v Klatovech a nabízí divákům velmi silné mezinárodní téma – adaptaci klasické literární předlohy veršované tragédie Faust od Johanna Wolfganga Goethe (28. 8. 1749 Frankfurt nad Mohanem – 22. 3. 1832 Výmar). 

Raně novověká legenda o potulném as­trologovi a alchymistovi Johannu Georgovi Faustovi (asi 1480–1540), jenž upsal svou duši ďáblu, poprvé zpracovaná již na konci 16. století německým knihtiskařem Johannem Spiesem či anglickým dramatikem Christopherem Marlowem se v 18. století stala pro osvícenecké spisovatele a filozofy vděčným základním stavebním kamenem pro přemítání nad člověkem a jeho vůlí změnit předem dané cesty osudu, nad moderním člověkem, který se při honbě za věděním nezastaví ani před smlouvou s ďáblem.

Pro Galerii Moving Station jsme připravili výběr z původního celku vystaveného v Galerii Klenová. Kapitoly z díla Faust si svým vlastním neotřelým stylem interpretovalo devět umělců.

Kurátoři výstavy jsou Michal Lazorčík a Jana Jarošová