Tanečně terapeutický workshop: Setkání se sebou i s druhými skrze Pesso a Tanec / Workshopy

Zážitkový a seberozvojový workshop, který nabízí propojení psychoterapeutického směru Pesso- Boyden a tance. Pesso-Boyden je psychoterapeutický směr, který pracuje s tělovou, emoční i kognitivní složkou osobnosti. Tanec je prostředek komunikace se sebou, s druhými, vnímání citlivosti těla a pohybu. Na workshopu budete mít možnost poznat techniky, cvičení a teorii, která vychází ze dvou přístupů a to Pesso – Boyden a tanečních principů Body Mind Centering.

Workshop je určen pro ty, kteří:

  • chtějí lépe poznat sebe sama, objevit a rozvinout své možnosti

  • chtějí pracovat na svém rozvoji a chápání světa nejen verbálně

  • se necítí plně propojeni se životem

  • chtějí porozumět vývojovým potřebám

  • jsou zvědaví, mají chuť experimentovat a učit se cestou zážitků a skrze tanec

Čas: od 9.30 do 17.30 hodin

Cena: 800,- Kč

 

LENKA JÍŠOVÁ

Tanečně-pohybová performerka a pedagožka (ZUŠ B. Smetany Plzeň), vedoucí taneční skupiny NoTa Plzeň. Příležitostně vede kurzy „kreativního tance“ pro „netanečníky“ a lektoruje na kurzech tvořivé dramatiky, spolupracuje se sdružením Ledovec v rámci podpůrných skupin služby sociální rehabilitace a příležitostně s taneční skupinou NANOHACH. Pohyb a tanec je pro ni přirozeným projevem, který má obrovský tvořivý potenciál, neopakovatelnost zážitku a přesah do každodenního života. Je ovlivněna metodou BMC, Feldenkraisem, jógou, hlasem, poezií a dalšími trendy současného tance, zabývající se prožíváním vědomého těla.

 

Mgr. KAROLÍNA KASLOVÁ

Psychoterapeutka a PBSP terapeutka. Profesní zkušenost získala v řadě odborných výcviků (Sebezkušenostní výcvik v dynamické skupinové psychoterapii, Drama-Therapy Training - The Institute for the Arts in Psychoterapy in New York, Výcvik v Pesso – Boyden psychomotorické terapii). Pět let pracovala v denním psychoterapeutickém sanatoriu Ondřejov v Praze a poté si založila vlastní soukromou praxi. Pracuje individuálně s dospělými klienty a páry, kteří se ocitají v náročných životních situacích nebo touží po bližším sebepoznání a sebereflexi. Dále vede zážitkové a vzdělávací workshopy a poskytuje konzultace pro rodiče, kteří řeší témata spojená s výchovou dětí a adolescentů. Je ovlivněna metodou PBSP, Dramaterapií a jógou a dalším, co přináší do života radost a možnosti setkání se sebou i s druhými.